تاریخ انتشار :شنبه ۹ دی ۹۶.::. ساعت : ۷:۳۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

۲ هواپیمای برجامی دیگر صبح فردا به تهران می‌رسند

به گزارش جمعه شبکه پیام رسان سازمان هواپیمایی کشوری، این ۲فروند هواپیما از نوع آ.تی.آر متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است.

2 هواپیمای برجامی دیگر صبح فردا به تهران می رسند

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: با ورود این ۲فروند هواپیما، ۱۴۰ صندلی به ناوگان هوایی این شرکت افزوده می شود.

به گزارش ایرنا، در پی توافق هسته ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) و لغو تحریم هوانوردی کشور، قرارداد خرید یکصد فروند هواپیما از ایرباس فرانسه، ۸۰ فروند از بوئینگ آمریکا و ۲۰ فروند از شرکت آ.تی.آر به امضا رسید که تاکنون ۹ فروند از این هواپیماها تحویل شده است.

قرارداد خرید ۲۰ فروند به علاوه حق گزینش ۲۰ فروند هواپیمای آ.تی.آر۷۲ سری ۶۰۰ بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما و این شرکت ایتالیایی- فرانسوی به امضا رسید.

اینک ۶ فروند از این هواپیما به ناوگان ایران ایر تحویل شده است و ۲فروند دیگر صبح فردا وارد کشور می شود.

ویژگی های هواپیمای آ.تی.آر۷۲ سری ۶۰۰ 

نخستین هواپیمای ATR72-600 در سال ۲۰۱۰ تحویل مشتری شد. مدل سفارش شده توسط ایران قادر است ۷۰ نفر را تا مسافت ۱۵۲۸ کیلومتر جابجا کند و هزینه های عملیاتی آن به سبب استفاده از موتورهای ملخی بسیار کم مصرف، ایمن و پیشرفته بسیار کم است.

این هواپیما قادر است در همه شرایط جوی پرواز کند و به دلیل مجهز بودن کابین خلبان به نمایشگرهای بسیار پیشرفته امکان فرود در سخت ترین شرایط جوی را فراهم می سازد.

کابین خلبان این هواپیما از نوع شیشه ای است و از نظر فنی و امکانات نمایشگرها، سیستم های الکتریکی و … به هواپیمای پیشرفته ایرباس «آ.۳۵۰» شباهت هایی دارد که با توجه به سفارش ۱۶ فروندی از این مدل توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، این مساله یک مزیت است و باعث راحتی خدمه پروازی می شود.

موتورهای ملخی که در این هواپیما به کار گرفته شده اند توسط شرکت کانادایی «پرت اند ویتنی» ساخته شده و از نوع «پی.دبلیو۱۲۷ ام» است.

این موتورها می تواند قدرتی معادل ۲۷۵۰ اسب بخار تولید کند و در زمره بهترین، کارآمدترین، اقتصادی ترین و ایمن ترین موتورهای ملخی هواپیماست.

منبع: ایرنا

این مطلب در 24 ساعت اخیر 547 بار بازدید شده

دیدگاه خود را به ما بگویید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A