تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۴۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

گفتگو با ریاست شورای شهر منجیل

در پی تقاضای شهروندان محترم گفتگویی صمیمانه داشتیم با مهندس عبدالهی ریاست شورای شهر منجیل
◊ آقای مهندس عبدالهی ضمن تشکر از زحمات شما و دیگر اعضای شورای شهر _ شهردار و مجموعه کارکنان شهرداری منجیل ، از اینکه وقتتان را در اختیار ما و پاسخگویی به سوالاتی که از طرف مخاطبین سایت و کانال منجیل خبر مطرح شده قرار می دهید متشکریم.
◊ اولین سوال در رابطه با حقوق پرسنل و کارگران شهرداری منجیل است ، آیا طلب چندین ماهه پرسنل و کارگران شهرداری صحت دارد؟
√با سلام خدمت شما و شهروندان عزیز و فهیم شهر منجیل و شهرک های حومه ی آن
در رابطه با حقوق پرسنل همانطور که مستحضر هستید ، شورای جدید از اوایل شهریور شروع به کار نموده و پرسنل شهرداری قبل از شروع به کار این دوره شورا، دو ماه حقوق معوقه داشتند علاوه بر آن دو ماه، حقوق ماههای شهریور – مهر و آبان و اضافه کاری ها و معوقات قبلی آن هانیز پرداخت شده و اکنون حقوق عقب افتاده ای ندارند و به روز هستند.
در مورد حقوق کارگران محترم شهرداری هم در این مدت که ما هستیم، حقوق سه ماه اخیر را پرداخت نموده ایم و دو ماه معوقه قبلی نیز با هماهنگی که با پیمانکار بعمل آمده در دروزهای آینده پرداخت خواهد شد.
◊آقای عبدالهی امیدواریم که مطالبات این زحمتکشان هر چه زودتر پرداخت شود، مخصوصا که فردا ( ۳۰ آذر ) مراسم شب یلدا را هم در پیش داریم .
√هدف و تلاش و دغدغه ی ما هم پرداخت حق و حقوق این عزیزان می باشد و جهت مراعات حال این زحمتکشان در صورت عدم پرداخت تا آخر وقت امروز ۲۹ آذر ، مقرر گردیده مبلغی بعنوان مساعده از طرف شهرداری به این عزیزان پرداخت شود.
◊سوال دیگر در مورد شهرک ایثارگران بود که چرا این شهرک بزرگ پاکبان ندارد ؟
√سوال بجایی بود و در حال حاضر برای رفع این مشکل دو نفر پاکبان بصورت ثابت در این شهرک مشغول به کار شده اند.
◊در وضعیت ظاهری و فضای سبز و مبلمان شهری تغییر زیادی دیده نمی شود برای این مورد چه اقداماتی خواهید داشت؟
√در رابطه با مبلمان شهری و فضای سبز در آینده شاهد نورپردازیهای فضاها و المان های شهری – بروزرسانی مبلمان شهری و نصب تابلوهای ورودی شهر و شهرکها خواهیم بود.
◊در مورد میدان ورودی شهرک ایثارگران که قبلا وعده اش را داده بودید چه اقدامی انجام شده؟
√ همانطوری که وعده داده بودیم عملیات اجرایی میدان شهرک آغاز شده است.
◊آقای عبدالهی یکی از معضلات اصلی خانواده ها و جوانان شهر منجیل بیکاری است، درست است که وظیفه قانونی و تعریف شده شورای شهر ایجاد اشتغال و فراهم نمودن کار برای افراد جویای کار نیست ولی شورا میتواند با راهکارها و جذب سرمایه گذار و زمینه سازی بعضی موارد در سطح شهر اشتغال ایجاد نماید در این مورد چه راهکارهایی دارید و چه کارهایی انجام داده اید ؟
√بله یکی از دغدغه های ما در شورا و یکی از بیشترین درخواستها در مراجعات مردمی مسئله بیکاری جوانان می باشد،ما هم یکی از مهمترین مسائلی که پیگیر آن هستیم ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری جوانان این شهر می باشد. البته پیگیریهای زیادی در این مورد نموده ایم که امیدواریم انشاالله در آینده به نتایج خوبی برسیم. همچنین در این مورد با چند سرمایه گذار نیز در حال مذاکره هستیم و با نشست وحمایت از سرمایه گذاران قبلی شهرمان در چهارچوب مقررات سعی خواهیم کرد مشکلات این عزیزان نیز کاهش یابد تا در زمینه ی اشتغال و اقتصاد نقش مؤثرتری داشته باشند. در مورد شیلات و پرورش آبزیان هم اقداماتی داشته ایم که در پی آن، امروز ٢٩ آذر، با آقای دکتر خشت مسجدی، ریاست محترم شیلات رشت و رودبار بااعضای دیگر شورا و شهردار جلسه ای داریم، که درآن با ایشان در رابطه با امکانات بالقوه ای که داریم و بهره برداری اصولی و علمی پرورش آبزیان در رابطه با اشتغال زایی – صید ورزشی و …گفتگو خواهیم نمود و امیدواریم از این راه بتوانیم برای کمک به ماهیگیران عزیز شهرمان و همچنین بهبود وضعیت اقتصادی قدم های مؤثری برداریم.
◊از مشکلات شهرک ایثارگران گفتیم از شهرک زیبای هرزویل نیز بیشترین سوال مطرح شده ساماندهی به حریم سرو کهنسال این شهرک است ، در این مورد چه اقداماتی انجام خواهید داد؟
√ برنامه هایی برای جذب توریست برای این منطقه زیبا و خوش آب و هوا داریم که اولین اقدام آن محوطه سازی اصولی پیرامون درخت سر و کهنسال خواهد بود.
◊آقای عبدالهی از شعارهای انتخاباتی شما استفاده و مشاوره با شهروندان درجهت حل مشکلات مناطق مختلف شهر بود آیا در این مورد اقدامی انجام شد؟
√ از اینکه این مسئله را یاد آور شدید تشکر میکنم، ما هیچکدام از شعارها و قولهایی را که داده ایم از یاد نخواهیم برد تا آنجا که توان داشته باشیم و این وعده ها توسط خودم و دیگر اعضای محترم شورا قابل حل باشد کوتاهی نخواهیم کرد و در صورتی که مسائل فراتر از توانمان باشد از نماینده، فرماندار، امام جمعه و دیگر مسئولین استانی و کشوری نیز یاری خواهیم طلبید.
امادر مورد مشاوره با شهروندان تا کنون نشستهایی با اهالی و معتمدین شهرک هرزویل – فرهنگیان- ایثارگران – سادات محله بابائیان و محمود آباد داشته ایم و این گفتگو ها- بازدیدهای میدانی و نشستها با امنا و معتمدین منجیل، هنرمندان، ورزش کاران و سایر عزیزان نیز ادامه خواهد داشت تا از نزدیک با مسائل و مشکلات شهروندان آشنا شده و بتوانیم با همدیگر و با مشارکت مردمی و به یاری خداوند مشکلات را به مرور زمان کاهش دهیم.

◊ و آخرین سوال یک سوال تکراری و ترکیبی است که امیدوارم جوابش هم تکراری نباشد، از ایستگاه راه آهن و ورودی و خروجی آزاد راه چه خبر؟
√در مورد ایستگاه راه آهن با تماسها و پیگیریهایی که با مسئولین مربوطه انجام داده ایم و پیگیریهایی که آقای دکتر جمالی
وزارت راه داشته اند، اعتبار آن نیز مشخص شده است و بعد از برگزاری مناقصه و مشخص شدن پیمانکار، عملیات احداث ایستگاه به یاری خدا آغاز خواهد شد که متعاقبا در مورد آن به مردم اطلاع رسانی خواهیم نمود و امیدواریم که تا پایان سال این مهم صورت گیرد.
در مورد ورودی و خروجی آزاد راه نیز طرح پیشنهادی در حال انجام اصلاحات لازم برای طرح درشورای ترافیک استان می باشد و تلاش داریم به کمک نماینده ی محترم و مسئولین شهرستانی و استانی هر چه زودتر این کار صورت گرفته و شاهد رفاه حال شهروندان عزیزمان باشیم. همچنین با مصوبه ی شورا در پی کسب مجوز و جانمایی برای پل هوایی عابر پیاده در عرض آزادراه نیز هستیم.
◊ و اما صحبت پایانی با شهروندان
√و اما در پایان لازم می دانم، از امام جمعه محترم شهر منجیل، نماینده ی محترم شهرستان، فرماندار محترم شهرستان، شهردار محترم، امنا، معتمدین و سایر عزیزانی که در این راه ما و مردم ما را یاری کنند صمیمانه تشکر نمایم.
و اما سخنی با مردم فهیم شهر منجیل؛
تمام سعی و تلاش ما در شورا و شهرداری بر این است که بتوانیم تا آن جا که توان داریم، صادقانه در خدمت شما بوده و مشکلات را کاهش داده یا رفع نماییم. دغدغه ی ما، توسعه ی شهر ورفاه حال شماست و اقداماتمان را به صورت شفاف در منجیل خبر و کانال شورا اطلاع رسانی می کنیم تا در جریان امور قرار بگیرید و از شما عزیزان تشکر می کنیم به خاطر حمایتی که از ما می کنید و تحت تاثیر مطالب نادرست و غیر واقع که در برخی فضاهای مجازی عنوان می شود، قرار نمی گیرید.
از شما مدیریت محترم و مجموعه ی منجیل خبر نیز که برای اطلاع رسانی مناسب در شهرمان تلاش می کنید صمیمانه تشکر می نمایم.
◊ منجیل خبر  از شهروندان گرامی تقاضا دارد سوالات خود از مسئولین شهری را به ادمینهای کانال تلگرامی منجیل خبر ارسال نمایند  تا در مصاحبه های آتی مطرح نمائیم.

این مطلب در 24 ساعت اخیر 231 بار بازدید شده

دیدگاه خود را به ما بگویید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A