تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۵:۳۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

مفاهیم قرآنی از طریق ابزار هنر و رسانه به جامعه منتقل شود

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی در اختتامیه سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور در گرگان اظهار کرد: در بین معجزات انبیا تنها معجزه پیامبر اکرم(ص) ویژه است، باقی معجزات پیامبران قابل مشاهده و حسی است.


وی افزود: معجزه پیامبر (ص) حسی نیست و با عقل و تعقل می‌توان آن را درک کرد و علت ماندگاری این معجزه همین مساله است.


معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باقی معجزات را می‌توان انکار کرد، گفت: قرآن دشمنانش را به تحدی دعوت کرده است.


حشمتی با بیان اینکه قرآن می گوید در سه حوزه تفکر کنیم، تصریح کرد: نتیجه این تفکر منتهی به برداشتی خواهد شد که آن برداشت، معجزه است.


وی عنوان کرد: از حوزه‌های دانشگاهی انتظار داریم که تنها برگزاری جشنواره را هدف خود ندانند. اینجا نقطه‌ای برای شروع به انجام هنری است که در آن تخصص داریم. با تولید ما است که می‌توان آثار هنری، صوت و حفظ خوبی داشت و در جامعه تاثیرگذار بود.


وی با اشاره به برگزاری ۱۰۰ جشنواره و مسابقه قرآنی در کشور اظهار کرد: جشنواره‌های قرآنی در دانشگاه‌ها باید با جشنواره‌های ادارات دیگر تفاوت داشته باشد.


معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: از جامعه دانشگاهی انتظار داریم مباحث علمی، مقالات خوب، آثار ادبی و آثار هنری به ویژه در حوزه فیلم و هنر را گسترش دهند.


بر اساس این گزارش، سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور از ۱۹ تا تا ۲۲ شهریور ماه در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.


مطالب پیشنهادی مرتبط

دیدگاه خود را به ما بگویید.