تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۷:۳۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

فوتبال جور سریال را می‌کشد

فوتبال جور سریال را می‌کشد

در شرایطی که مجموعه‌های تازه به مذاق‌ها خوش نیامده‌اند، بازپخش چندباره سریالی قدیمی از حسن فتحی برگ برنده تلویزیون در تابستان داغ است.به گزارش همشهری، یک‌ماه از فصل تابستان گذشت و سفره بدون برکت تلویزیون در مناسبت‌های عید نوروز و‌ ماه رمضان همچنان ادامه یافت. باوجود رسیدن خبرهایی از افزایش تولید سریال‌های اجتماعی، خانوادگی، طنز و البته تاریخی اما خبر خوب این روزها بازپخش «مدار صفر درجه» از شبکه نسیم است؛ سریالی که یک شهاب حسینی جوان و خیلی خوب دارد، یک پیر داغر لبنانی درخشان، موسیقی متن شگفت‌انگیز فردین خلعتبری، صدای جادویی علیرضا قربانی و ترانه ماندگار زنده‌یاد مرحوم افشین یداللهی.

 

شبکه یک که این روزها فصل دوم «پرستاران» را در ۲۶قسمت روی آنتن دارد، برای پخش «گسل» در ادامه تابستان برنامه‌ریزی می‌کند. این سریال با نام قبلی «بی‌نمک» به کارگردانی رضا شریفی برای شبکه ۳ ساخته شده و به‌احتمال زیاد در جدول پخش شبکه یک قرار می‌گیرد. سام درخشانی، بیژن امکانیان، فلور نظری، مهتاج نجومی، محمد فیلی، سامان دارابی، کاوه سماکباشی و توفان مهردادیان بازیگران گسل هستند. شبکه یک ۲اپیزود باقیمانده «روزهای بهتر» را هم آماده نمایش دارد و از همین امروز برای هفته دفاع‌مقدس «پرواز در ارتفاع صفر» عبدالحسن برزیده را در نظر گرفته است.

 

با پایان یافتن ۳۳ قسمت سریال خارجی «پنجره‌ای رو به گذشته»، شبکه۲«گمشدگان» رضا کریمی را در جدول پخش قرار می‌دهد. پژمان بازغی، کورش تهامی، افسانه بایگان، شقایق فراهانی، ستاره اسکندری، بهنام تشکر، مهرداد ضیایی، فریبا نادری، کتانه افشاری‌نژاد، رامین ناصرنصیر، روشنک گرامی و… بازیگران این سریال هستند که از نیمه مرداد هر روز ساعت ۲۱:۳۰روی آنتن شبکه۲ می‌رود.

 

شبکه۳ که این روزها «پنچری» برزو نیک‌نژاد را در کمال آرامش و بی‌خبری روی آنتن دارد، هنوز برای روزهای پس از آن تصمیمی نگرفته است. پخش این مجموعه طنز تا حدود یک‌ماه دیگر ادامه می‌یابد؛ هر چند خیلی‌ها با دیدن آن ناامید شدند و پنچری حتی خاطره‌های خوش «دودکش» و ۲فصل «دردسرهای عظیم» را از ذهن‌شان محو کرد. ظاهرا نیک‌نژاد هم مثل خیلی از طنازان سال‌های اخیر تلویزیون برای بازگشتن به روزهای اوج به استراحت نیاز دارد.

 

با اینکه شبکه۵ برای مدتی تولید سریال را از برنامه‌های خود خارج کرده بود اما این روزها فعال‌ترین شبکه تلویزیون در عرصه پخش مجموعه‌های تازه است. «در جست‌وجوی آرامش» سعید سلطانی ۲روز آخر هفته روی آنتن می‌رود و «لژیونر» مسعود آب‌پرور با داستانی ورزشی شنبه، دوشنبه و چهارشنبه پخش می‌شود.

 

ساعت‌های پخش ۲ سریال تازه شبکه۵فعلی و شبکه تهران سابق هم ۱۹و ۲۳است. اگر بیننده شبکه نسیم باشید، تیزر تبلیغاتی نخستین مجموعه تولیدی شبکه نشاط و سرگرمی را می‌بینید که با برچسب «به‌زودی» پخش می‌شود، همراه است. «سفر در خانه» به کارگردانی بهمن گودرزی تولید شده و حسن پورشیرازی، نسرین مقانلو، بهنوش بختیاری، امیر نوری، خشایار راد و شهرزاد کمال‌زاده در آن بازی می‌کنند. «من یک مستأجرم»، «دنیای شیرین»، «جست‌وجو در شهر»، «مثل یک کابوس»، «خانه به دوش» و «پریا» هم سریال‌های آی‌فیلم هستند که به‌ترتیب از ساعت ۱۶تا ۲۱روی آنتن می‌روند. مدار صفر درجه هم هر روز ساعت ۲۳پخش می‌شود.

 

    • برای مردم خرمشهر

 

در گزارشی که از سریال‌های در دست تولید سازمان اوج تقدیم شما کرده بودیم، یک نام جا افتاده بود؛ «در میان خاکستر» به کارگردانی سجاد امیریزدانی و تهیه‌کنندگی مهدی همایونفر در ۲۲قسمت ۴۰دقیقه‌ای تولید شده و داستانی واقعی از مبارزه مردم خرمشهر را در دوران دفاع‌مقدس روایت می‌کند. ارسطو خوش‌رزم، حمیدرضا محمدی، سوده ازغندی، ژاله کاظمی، ایمان سلگی، مرتضی حسنلو، امیر جوشقانی و… بازیگران در میان خاکستر هستند که به‌احتمال فراوان در هفته دفاع ‌مقدس پخش می‌شود.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.