تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ مهر ۹۵.::. ساعت : ۱۲:۰۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

فرمانده آموزش تکاوران دریایی قمربنی‌هاشم نداجا: ترویج ارزش‌های دفاع مقدس، کشور را در برابر آسیب‌های جنگ نرم بیمه می‌کند

فرمانده مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی قمربنی‌هاشم نداجا با بیان اینکه ارزش‌های دفاع مقدس تنها راهکاری است که می‌تواند خانواده‌ها و مملکت ما را بیمه کند، گفت: فرهنگ شهدا می‌تواند با جنگ نرم دشمن مقابله کند.

 امیر دریادار علیرضا بیاتی ظهر امروز در همایش گرامیداشت حماسه دفاع مقدس در مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی قمر بنی‌هاشم نداجا در منجیل اظهار داشت: شناسایی فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس تنها راهکاری است که خانواده‌ها و مملکت ما را در رابطه با جنگ نرمی که دشمن برنامه‌ریزی کرده است بیمه می‌کند.

فرمانده مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی قمربنی‌هاشم نداجا با بیان اینکه جنگ سخت دشمن به پایان رسیده است و جنگی وحشتناک‌تر با جمهوری اسلامی در حال اجراست و آن جنگ فرهنگی است که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره فرمودند، یادآور شد: فرهنگ شهدا می‌تواند با جنگ نرم دشمن مقابله کند.

امیر بیاتی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه “خاکریزها به درون خانه‌ها کشیده شده است” گفت: در دفاع مقدس اعتقادات و بینش‌ها خدایی بود و اسم و رسم وجود نداشت و فقط خلوص نیت بود و همین خلوص نیت‌ها شهدا را به این جایگاه عظیم رساند.

وی افزود: آیه “وَ لاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ” مختص شهداست و در آن ذکر شده که شهدا زنده هستند و نزد خدا روزی می‌خورند و خداوند برای هیچ‌کدام از آفریدگانش در روی کره خاکی چنین بیانی نداشته است و این جایگاه والای شهداست که وقتی جانشان را در راه خدا معامله می‌کنند به این مرحله از ارزش می‌رسند.

فرمانده مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی قمر بنی‌هاشم نداجا جایگاه و ارزش بالای شهدا را موجب تبدیل شدن گلزارهای شهدا به زیارتگاه دانست و تصریح کرد: جایگاه و اهمیتی که این گلزارها بعد از این همه گذشت از دفاع مقدس دارند نه تنها کاهش پیدا نکرده است بلکه هر روز بر ارزش معنوی آن افزوده می‌شود.

امیر بیاتی با بیان اینکه در هیچ‌کدام از جنگ‌ها که شاید بعضی‌ها زمانش بیشتر از جنگ تحمیلی بود این همه داوطلب وجود نداشت و در تمام جنگ‌ها سربازگیری اجباری داشتیم، بیان کرد: در دوران دفاع مقدس که معنویت خاصی را در مملکت ساری و جاری کرده بود به گونه‌ای بود که داوطلبان را به اجبار از اتوبوس پیاده می‌کردند.

به تسنیم، در پایان این مراسم که سرپرست سپاه رودبار، جمعی از بسیجیان و نیروهای فرماندهی آموزش تفنگداران دریایی منجیل در آن شرکت داشتند نمایشگاه “یاد یاران” کار پایگاه مقاومت بسیج خواهران حضرت ام البنین(س) شهرک شهید مختاری و بسیج جامعه زنان رودبار گشایش یافت.

خبرگزاری تسنیم –رودبار،

این مطلب در 24 ساعت اخیر 9 بار بازدید شده

دیدگاه خود را به ما بگویید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A