تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶.::. ساعت : ۴:۳۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

فرماندار رودبار در مراسم روز دانشجو در منجیل: اهل گفتمانیم وبرای گفتگوی سازنده آمادگی داریممنجیل خبر – اسماعیل میرغضنفری در این مراسم، دانشجویان را فرهیختگان و قوه محرکه جامعه دانست و گفت:
داشتن یک تفکر سیاسی برای دانشجو لازم است و دانشجویان امروز علاوه برآنچه که تکلیفشان است باید بعنوان کانون مورد توجه، درامو راهبردی جامعه نقش موثر داشته باشد، طرح سوال کنند و روحیه پرسشگری و مطالبه گری را در خود تقویت کنند.
میرغضنفری با بیان اینکه قرار نیست همه یک جور فکر کنند، انتقاد را یادآور شد و گفت: انتقاد اشکال ندارد، انتقادهای منصفانه و همراه با راهکار و پیشنهاد مفید است اما انتقاد های غیر دلسوزانه که هیچ تاثیر مثبتی نداشته باشند فقط اختلاف ایجاد می کند.
وی با بیان اینکه همه ما با هر طرز تفکر زیر سقف نظام جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنیم تصریح کرد: همه ما باید پایه های مستحکمی باشیم که این سقف را برافراشته نهگداریم و در این پایه بودنها باهم وحدت داشته باشیم که مورد تأکید امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و تمام مسئولان کشور است.
فرماندار تلاشهای رئیس جمهور و نقش دولت را در ایجاد فضا و بسترهای مناسب در دانشگاهها یادآور شد و گفت: شاید روزی سخن گفتن در دانشگاهها سخت بود ومسئولان ابا داشتند اما اکنون مسئولان مورد خطاب داشجویان قرار می گیرند و پاسخگو هستند.
میرغضنفری افزود: دولت تقویت روحیه پرسشگری و شفاف سازی و اتاق شیشه ای برای عملکرد مسئولان ایجاد نموده است.
وی با بیان اینکه نقد در رفتار و عملکرد ما زیاد است و به بسیاری از مواردی که مد نظرمان است دست نیافته ایم اظهار داشت: موانع و مشکلات زیادی در مسیر راه است: در بحث فرهنگی دولت باید پاسخگو باشد اما چند دستگاه دیگر در مسیر فرهنگی هستند که آنها هم باید پاسخگوی عملکردشان باشند.
فرماندار اشتغال را موضوع خیلی مهم دانست و با اشاره به این مطلب که باید نگاه را عوض کنیم و شکل اشتغال را تغییر دهیم ارائه ایده و راههایی که قابلیت اجرایی داشته باشند و آرمانی نباشند را خواستار شد.
میرغضنفری یا یادآوری ایران هراسی ایجاد شده توسط غربیها گفت: برجام با حمایت رهبر معظم انقلاب، تدبیردولت و تلاش و زحمت تیم دیپلماسی حداقل نتیجه اش تغییر نگاه دنیا به ایران بود به گونه ای که اکنون ایران بعنوان کشور تاثیر گذار در معادلات بین المللی مطرح است و تک صدایی آمریکا در دنیا تغییر یافت و اظهارات سخیف ترامپ هم که صدای هم پیمانان اروپایی اش را درآورد از موفقیتهای ماست.
فرماندار با اشاره به دیگر نتایج برجام افزود: برای اولین بار در تاریخ صادرات ایران صادرات غیر نفتی برصادرات نفتی پیشی گرفت و صادرات نفت به بالاتر از وضعیت قبل از تحریمها برگشت، فضایی ایجاد شد که شرکتهای خارجی با طیب خاطر در ایران سرمایه گذاری کنند اگرچه بدعهدی آمریکا کماکان ادامه دارد که یا باید تمکین کند و این برایش خیلی سخت است یا باید ماهیت اصلی خود را به دنیا نشان دهد که در هر دو صورت ما پیروز اصلی این ماجرا هستیم.
وی با بیان اینکه ما چیزی از دست ندادیم و بگونه ای برنامه ریزی شده است که در هر مقطع زمانی هر تصمیم مقتضی گرفته شود یادآور شد : قرار نبود که برجام همه مشکلات ما را حل کند اما همین قدر که توانستیم چهره ایران هراسی را در دنیا عوض کنیم و حقوق مصرح بین المللی از استفاده صلح آمیز هسته ای را ابتیاع نمائیم موفق عمل کرده ایم.
فرماندار افزود: استکبار و آنهایی که با ما عناد ذاتی دارند بخاطر ساخت بمب اتمی نیست چون می دانند که بر اساس آموزه های دینی ما دنبال چنین چیزی نیستیم بلکه نگران دانشمندان جوان و جوانان دلیری هستند که در مواقع ضروری دانشمند هسته ای هستند و یا همانند مدافعین حرم از ایثار جانشان هم دریغ نمی کنند.
میرغضنفری در پایان اظهار داشت: کرسی های آزاد اندیشی و روحیه پرسشگری از نیازهای دانشجویان است اما اگر چه کمبودها و بحرانها و تفاوتها و مشکلات هست اما اگر قرار باشد به این مسائل دامن بزنیم هیچ دردی را درمان نمی کند بلکه شایسته است به اندازه اعتقادمان تلاش کنیم چرا که دولت از ملت و نظام است و از هم انفکاک ناپذیرند.
فرماندار همچنین با بیان اینکه اهل گفتمان بوده برای گفتگوی سازنده آمادگی دارم اظهار داشت: افراط و تفریط محکوم به فناست و از محیط دانشگاه باید دور باشد، برای مطالبه گری نیاز به گره کردن مشت نیست چون با گفتگو بسیاری از مسائل حل می شود.
وی ایجاد فرصت و بستری مناسب برای ارائه طرح و ایده دانشجویان برای پیشبرد امور توسط مسئولان خواستار شد.

این مطلب در 24 ساعت اخیر 67 بار بازدید شده

دیدگاه خود را به ما بگویید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A