تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ فروردین ۹۵.::. ساعت : ۹:۰۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

سرهنگ جواد رستم‌زاده:تنها گردان واکنش سریع کشور در منجیل استقرار دارد

سرهنگ جواد رستم‌زاده ضمن تبریک روز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سرافراز ارتش، اظهار کرد: پادگان نیروی زمینی منجیل به عنوان تنها یگان رزمی استان گیلان است که ماموریتهای بسیاری را در استان و کشور ماجرا می کند.

وی، از ارتقای پادگان نیروی زمینی منجیل به تیپ خبر داد و گفت: در آینده نزدیک خبرهای خوبی پیرامون استقلال پادگان نیروی زمینی ارتش در منجیل به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

  • ارتقای پادگان نیروی زمینی منجیل به تیپ

فرمانده پادگان نیروی زمینی ارتش در منجیل، حضور پررنگ در رزمایشات، امداد رسانی در بلایای طبیعی و احتمالات امنیتی، برگزاری مانور عملیاتی در منطقه فکه توسط گردان ۱۷۶ پادگان نیروی زمینی منجیل و… را از جمله افتخارات پادگان نیروی زمینی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تنها گردان واکنش سریع کشور در منجیل استقرار دارد، به تشریح عملیات مقابله با هجوم انگلیسی ها در سال ۸۸ پرداخت و افزود: انگلیسی ها با برخورداری از پیشرفته ترین سلاح ها و لباس های رزمی در سال ۸۸ در مرز فکه مستقر شده بودند و سیم خاردارها را برداشته بودند و توپخانه خود را جلو کشیده بودند تا با چراغ سبزی که در داخل کشور روشن می شود حمله خود را آغاز کنند.

سرهنگ رستم زاده، ابراز داشت: گردان ۱۷۶ پادگان نیروی زمینی منجیل به همراه سایر گروهان ها ظرف ۱۲ ساعت در مرز فکه استقرار یافت و به مدت ۵ ماه مانور عملیاتی اجرا کرد و به آنهایی که دایعه فتح کشور را داشتند فهماند که ایمان و حس وطم دوستی نیروهای ارتش اجازه تعرض هیچ دشمنی را به خاک دشمن نمی دهد.

  • پادگان نیروی زمینی ارتش در منجیل به عنوان گردان نمونه نیروی زمینی ارتش

وی از انتخاب پادگان نیروی زمینی ارتش در منجیل به عنوان گردان نمونه نیروی زمینی ارتش خبر داد و گفت: این مانور آموزشی به منظور مقابله با تهدید احتمالی نیروهای فرا منطقه ای برای اولین بار توسط گردان ۱۷۶ پادگان نیروی زمینی ارتش منجیل با موفیت انجام گرفت.

فرمانده پادگان نیروی زمینی ارتش در منجیل، کسب رتبه ممتاز این یگان در بین یگان های شمال غرب کشور در حوزه نظم و انضباط، آموزش، آمادگی و طرح مالک اشتر و… را از دیگر افتخارات نیروی زمینی ارتش در منجیل عنوان کرد.

وی با بیان اینکه پادگان نیروی زمینی ارتش در منجیل ۳۲۴ شهید والا مقام را تقدیم ارزشهای نظام اسلامی نموده است، تاکید کرد: از این تعداد ۴۶ شهید سرتیپ و سرلشگر بوده اند که در نوع خود کم نظیر است.

سرهنگ رستم زاده، با تاکید بر اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران برعکس ارتش دولتهای دیگر جهان است، تصریح کرد: در بسیاری از کشورها ارتش حکم نیروی سرکوب کننده را دارد، اما در ایران اسلامی یک ارتش الهی داریم که زیر پرچم ولایت با دشمنان این کشور مقابله می کند.

در بسیاری از کشورها ارتش حکم نیروی سرکوب کننده را دارد، اما در ایران اسلامی یک ارتش الهی داریم که زیر پرچم ولایت با دشمنان این کشور مقابله می کند.

وی نبرد در جبهه مقاومت را افتخاری برای ارتش و جمهوری اسلامی ایران اسلامی دانست و گفت: نیروهایی که از تیپ های مختلف ارتش در سوریه مقابل داعش و ایادی غرب می جنگند موجب اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران شده اند.

فرمانده پادگان نیروی زمینی ارتش در منجیل، ضمن گرامیداشت ۶ شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: عده ای می گویند چرا به سوریه می رویم؟ سوریه خط قرمز کشور ما است و دشمن اگر از سوریه و عراق بگذرد باید مثل جنگ ۸ ساله در مرزها علیه داعش بجنگیم.

وی با بیان اینکه امنیت نعمتی است که باید قدردان آن باشیم گفت: اگر نبودند کسانی که در مقابل دشمن غیور مردانه ایستادگی کردند و می نماید الان جبهه نبرد به گونه ای دیگری بود.

رستم زاده، امنیت کشور و مرزها را مرهون توانایی و قدرت نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه دانست و گفت: داعش تا ۳۰ کیلومتری مرزهای ایران پیش آمد ارتش با اقتدار ورود کرد داعش را در ۳۰ کیلومتری مرز ایران درون خاک عراق سرکوب کرد تا مرزهای ایران امن بماند.

وی هشدار داد: هرکس بخواهد چشم بدی به کشور داشته باشد اجازه نخواهیم داد به ۳۰ کیلومتری مرزهای ایران نزدیک شود.

فرمانده پادگان نیروی زمینی ارتش منجیل، از برگزاری یادواره ۱۷۴ شهید ارتش شهرستان رودبار خبر داد.

منبع – زیتون خبر

این مطلب در 24 ساعت اخیر 12 بار بازدید شده

دیدگاه خود را به ما بگویید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A