امروز: چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

خبرنگاران باید عدل ، انصاف و قانون را مدنظر قرار دهند/ درگیری های سیاسی از توان نیروهای اجرایی می کاهد

خبرنگاران باید عدل ، انصاف و قانون را مدنظر قرار دهند/ درگیری های سیاسی از توان نیروهای اجرایی می کاهد

دکترمنوچهر جمالی در پاسخ به سوالات مطرح شده و در ابتدای سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان جمع خبرنگاران شهرستان گفت: خبرنگاران همواره برای نوشته ها و شنیده های خود وسواس خاص داشته و در کار نگاه عادلانه و منصفانه دارند. وی خطاب به خبرنگاران تصریح نمود: خبرنگاران باید عدل و انصاف […]

دکترمنوچهر جمالی در پاسخ به سوالات مطرح شده و در ابتدای سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان جمع خبرنگاران شهرستان گفت: خبرنگاران همواره برای نوشته ها و شنیده های خود وسواس خاص داشته و در کار نگاه عادلانه و منصفانه دارند. وی خطاب به خبرنگاران تصریح نمود: خبرنگاران باید عدل و انصاف داشته باشند و قانون را مدنظر قرار دهند تا با وجدان بیدار حاصل کار آنها برای جامعه مفید واقع شود.

نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خداوند ناظر براعمال ماست، تاکید نمود: هرگز در برابر مشکلات، مسئولین قبلی شهرستان را مورد خطاب قرار نداده ام و آنها را مسبب کارهای عقب مانده ندانسته ام زیرا اعتقاد دارم همه آنها تلاش خود را برای پیشبرد اهداف بکار گرفته اند. وی افزود: مردم بهترین قضاوت را در برابر عملکرد ما خواهند داشت و مهم رضایت آنهاست و همواره سعی داشته ام از گذشته و کارهای انجام شده پند بگیرم و با مشاوره از آن عزیزان کارهای خوب صورت گرفته در گذشته را تقویت و کارهای عقب مانده را به سرانجام برسانم.

جمالی با بیان اینکه کارهای بزرگ حاصل کارهای کوچک است گفت: بیش از هر زمان دیگری نیاز به اتحاد و همدلی داریم، وجدان بیدار داشته باشیم و با انتقاد سازنده و ارائه راهکارها و پیشنهادات در فکر پیشرفت شهرستان باشیم و از درگیری های سیاسی پرهیز کنیم زیرا این موضوع از کارآمدی نیروهای توانمند اجرایی می کاهد.

نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وظیفه اصلی یک نماینده حضور درست در جلسات مجلس و کمیسیون ها می باشد تصریح کرد: متاسفانه این یک نقص است که عدم حضور فیزیکی نماینده در حوزه انتخابیه سبب کند شدن روال کارها می شود. این نقص بخش اجرایی است زیرا کم کاری در بخش اجرایی ظلم به مرد است و این کوتاهی پذیرفته نیست.گاهی اوقات اطلاعاتی که نماینده از بخش داخلی یک اداره دارد، رئیس آن اداره ندارد که این جای تأمل دارد.

جمالی به بازنشستگی کشاورزان، روستاییان و عشایر اشاره نمود و گفت: این عزیزان از قشر زحمت کش جامعه هستند که در تمام طول عمر خود با کار و تلاش مضاعف به تولید محصولات کشاورزی و دامداری و عرضه آنها به شهرها می پردازند و در دوران پیری و از کارافتادگی تحت پوشش بیمه نیستند که این موضوع در مجلس شورای اسلامی با جدیت پیگیری شد و مقرر گردید تا این عزیزان با واریز مبالغ ناچیز بصورت ماهانه، حقوقی را بصورت مستمری در زمان بازنشستگی دریافت نمایند. وی در ادامه نیز به افزایش ۳/۴ برابری میزان دریافتی مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد اشاره و آن را در راستای کمک به قشر کم درآمد جامعه عنوان نمود.

منوچهر جمالی با اذعان به اینکه سهم شهرستان رودبار از میزان تحول و توسعه کشور در گذشته بسیار کمتر بود اظهار داشت: پیگیری حق و حقوق مردم از این اعتبارات در اولویت کارها و اهدافم برای شهرستان رودبار بود و در اولین اقدام در سال ۹۵ در بخش آسفالت راههای روستایی حدود ۲۵ درصد از میزان کل استان را به میزان ۱۰۰ کیلومتر برای شهرستان به دست آوردیم. وی در ادامه تصریح نمود: در سال ۹۵ شاخص برخورداری آسفالت راههای روستایی ۲۶ درصد بود که در پایان سال ۹۵ به ۳۷ درصد رسید که این میزان در طول  مدت یکسال ۱۱ درصد افزایش داشته است. اما متاسفانه هنوز با میانگین استانی که حدود ۵۲ درصد می باشد فاصله زیادی دارد.

وی افزود: ابلاغ روکش و آسفالت راههای روستایی شهربیجار، کوکنه، میرزاگلبند، شیخ علی توسه و لیافول و همچنین از پشت کلا به نوده، ناش، اسطلخ کوه و سیبن و روستاهای لاکه و دوگاهه را گرفته ایم که در سالجاری آسفالت تمامی این مسیرها همانند راه روستایی دارستان عملیاتی خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان رودبار به عملیات گازرسانی روستاها نیز اشاره کرد و گفت: تا پایان سال مالی ۹۶ به حدود ۷۰ روستا گازرسانی خواهد شد و شاخص برخورداری ما در پایان آن به حدود ۹۲ درصد خواهد رسید و در آن صورت ما می توانیم شهرستان رودبار را سبز اعلام نماییم.

اعتبارات در زمینه پروژه آبرسانی از صندوق توسعه ملی برای آب روستایی به دو برابر افزایش یافته که علاوه بر آن حدود ۴۰ کیلومتر لوله در سایزهای مختلف تخصیص داده خواهد شد و همه اینها در کنار بخشی که کمیته برنامه ریزی شهرستان و استان در نظر گرفته اند می تواند میزان زیادی از پروژه ها را به سرانجام برساند.

وی با بیان اینکه افزایش میزان شاخص ها و پایه های ابتدایی موجب رونق اقتصادی روستاها خواهد شد گفت: یقینا برخورداری روستاها از گاز، آب، برق و آسفالت، جان دوباره ای خواهند گرفت و رونق به روستاها بازخواهد گشت و در این صورت می توانیم در زمینه گردشگری مجالی برای تصمیم گیری و سرمایه گذاری داشته باشیم.

جمالی به عبور آزادراه در محدوده شهر رودبار نیز اشاره داشت و اذعان نمود:  اجرای پروژه با ایجاد تونل در مسیرهای رفت و برگشت در محدوده شهر رودبار تمام شده بود حتی وزارتخانه و پیمانکار نیز بر اجرای آن تاکید فراوان داشتند که با تلاش فرماندار، اعضای شورای شهر، شهردار، معتمدین و بازاریان شهر رودبار برای حفظ ۳۵۰۰ شغلی که بازار زیتون شهرستان رودبار ایجاد نموده است این پروژه مسیری دیگری را طی خواهد نمود زیرا هیچکدام از ما با ایجاد تونل موافق نیستیم. وی افزود: با برداشته شدن بلوار داخل شهر رودبار فضای مناسب برای عبور یک باند از آزادراه مهیا می شود و مسیر دیگر از حاشیه سفیدرود قابل عبور خواهد بود که این خواسته جدی ما و مردم شهر رودبار می باشد.

دکتر جمالی به انتقال عوارضی امامزاده هاشم نیز اشاره نمود و گفت: همچنان با جدیت پیگیر حل این مشکل برای مردم شهرستان هستیم البته بدلیل زمان زیادی که صرف این مهم خواهد شد بدنبال اجرای طرح دیگری در  آینده نزدیک هستیم و در این طرح با حذف فیزیک عوارضی و جایگزینی سیستم الکترونیک برای خودروهای بومی تخفیف قابل توجهی در نظر گرفته خواهد شد که در سه یا چهار ماه آینده این طرح به اجرا در خواهد آمد.

منوچهر جمالی به شروع عملیات اجرایی چند پروژه دیگر اشاره نمود و اظهار کرد: عملیات اجرایی ساخت سد دیورش آغاز شده است و همچنین در آینده نزدیک در مرحله اول تجهیز رختکن، چمن و نور ورزشگاه رستم آباد و در مرحله دوم سکوهای آن نیز آماده خواهد شد.

استخر بانوان رودبار و همچنین مجتمع خدماتی رفاهی پاییزان که در اثر عبور آزادراه کسبه های زیادی دچار زیان شده و به احداث آن دل بسته بودند پس از سالها و با پیگیری های صورت گرفته در وزارت جهاد کشاتورزی در حال احداث است که می تواند نوید خوبی در جهت ایجاد اشتغال و رونق بازار زیتون شهرستان رودبار باشد.

نماینده رودبار به احداث مجتمع پتروشیمی لوشان نیز اشاره کرد و گفت: با رایزنی های صورت گرفته توسط استاندار و مسئولین ذی ربط در شهر لوشان با کمک معتمدین و جانمایی مناسب و تخصیص زمین در آینده نزدیک شاهد شروع عملیات ساخت مجتمع پتروشیمی لوشان خواهیم بود.

این نماینده مجلس دهم در ادامه به شرکت هایی که در سال ۹۵ و ۹۶ در آستانه تعطیلی در شهرستان پیش رفتند گفت: شرکت سیمان خزر با مشکلاتی مواجه بود که با پیگیری های صورت گرفته و درایت مدیران شرکت، دوباره رونق به این شرکت بازگشت. همچنین قیمت گذاری معدن سنگرود برای انتقال به بخش خصوصی انجام شده است و مراحل واگذاری آن در حال اجراست و در خصوص شرکت های وابسته به گروه امیرمنصورر نیز تقریبا تمامی شرکت هایی که قابلیت انتقال به بانک ملی را داشتند کارهای اداری آن انجام شده و اسناد آنها در حال واگذاری است که هدف ما در این راه تنها راه اندازی این شرکت ها در راستای ایجاد اشتغال در شهرستان است.

درخصوص راه اندازی شرکت های کفش و چرم گنجه قول هایی را از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گرفته ایم و امیدواریم در آینده خبرهای خوبی برای شهرستان در این زمینه داشته باشیم.

در سال گذشته در بخش تسهیلاتی که از طریق کمیته تسهیل و رفع موانع تولید برای واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی شهرستان رودبار در نظر گرفته شده بود تعداد ۲۹ واحد ثبت نام داشتند که در مجموع ۱۳ واحد تسهیلات دریافت نمودند. جمالی در ادامه به وضعیت شرکت کاشی گیلانا نیز اشاره نمود و گفت: با توجه به اهمیت موضوع شرکت کاشی گیلانا و درخواست های کارگران برای رفع مشکلات آنها در جلساتی که با مدیران این شرکت برگزار شد و با رایزنی هایی که به سختی با مدیران استان صورت گرفت، برای پرداخت بدهی های این شرکت به کارگران، بیمه، و … مبلغ پنج میلیارد تومان تسهیلات از طریق کارگروه رفع موانع تولید استان در کمترین زمان ممکن و برای حفظ میزان اشتغال این شرکت و دریافت معوقات کارگران در نظر گرفته شد که متاسفانه مدیران شرکت کاشی گیلانا با کم کاری و کوتاهی نتوانستند در مراحل اداری تضمین های لازم را برای دریافت تسهیلات مهیا کنند و با بی توجهی که مورد گلایه شدید اینجانب نیز قرار گرفت این فرصت به هدر رفت و علیرغم این همه تلاش شرکت کاشی گیلانا تعطیل شد. دکتر جمالی از پیگیری برای تخصیص مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برای ساخت موزه در شهرستان رودبار اشاره نمود وگفت: در نظر داریم موزه ای را در شهرستان در محلی که از لحاظ موضوعی و محیطی متناسب باشد بنا کنیم تا آثاری از تاریخ کهن این دیار در معرض دید همگان قرار گیرد و در بخش گردشگری نیز جاذبه ای خوبی ایجاد شود. منوچهر جمالی از جذب سرمایه گذار برای جزیره پشت سد منجیل خبر داد و تصریح کرد: در نظر داریم در راستای جذب گردشگر از جزیره پشت سد منجیل بهره لازم را بگیریم تا این شهر بتواند از پتانسیل های خود استفاده بهینه را ببرد.  وی در ادامه به وضعیت بیمارستان های شهرستان رودبار نیز اشاره نمود و گفت: سه بیمارستان در شهرستان یعنی هزینه ضربدر سه و درآمد تقسیم بر سه، چون تعداد بیمارها در شهرستان با احتساب مسافرانی که در روزهای معینی از سال مراجعه دارند کاملا قابل پیش بینی و ثابت است. وی به لزوم تخصصی شدن بیمارستان در راستای درآمدزایی اشاره نمود و گفت: دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان رودبار تخصیص یافته و در آینده نزدیک این موضوع اجرایی می شود. وی به فضاسازی ها و شایعات پیرامون بیمارستان منجیل را کاملا تکذیب کرد و گفت: از تعطیلی اتاق های عمل در بیمارستان های شهرستان مخالف هستم و اعتقاد دارم بیمارستان های رودبار، منجیل و رستم آباد با توجه به توانایی ها و امکانات ساختمانی، فیزیکی و طبق کارشناسی هایی که صورت خواهد گرفت، تخصصی خواهند شد. وی افزود: با وضع موجود در هر سه بیمارستان می خواهیم همه چیز داشته باشیم اما در واقع هیچ جیز نداریم و تخصصی شدن آنها تنها راه بهبود و پیشرفت از این وضعیت است. شایان ذکر است در پایان این مراسم دکتر منوچهر جمالی بمناسبت روزخبرنگار از خبرنگاران با اهدای لوح و تندیس تقدیر نمود.

منبع:شکوفه های زیتون/ حمیدشفایی

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

این سایت متعلق به گروه خبری منجیل خبر می باشد
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A