تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۷:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تفاهم نامه کتابخانه ملی و دانشگاه عالی ارتش به روز می شودبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، امیر سرتیپ دوم «حمید کریمی» معاون پژوهش دانشگاه عالی ارتش (دافوس) به همراه هیات اجرایی از این دانشگاه با حضور در سازمان اسناد و کتابخانه ملی با دکتر اشرف بروجردی دیدار کردند.
بروجردی در این نشست گفت: همه مسئولان می دانند که اگر بخواهند سیاست گذاری صحیحی در کشور صورت گیرد باید به مسائل حوزه پژوهش توجه ویژه ای شود و البته به همین سبب هم دولت هر ساله در ردیف بودجه، توجه ویژه ای به این موضوع می کند.
او ادامه داد: موضوعی که باید نسبت به رفع آن توجه کنیم این است که در کشور ما هر ارگان و نهادی برای استفاده متبوع خود پژوهش ها و تحقیقاتی را انجام می دهد و حاصل این تحقیقات به دلایل مختلف درون همان سازمان باقی می ماند و این در حالیست که با اشتراک گذاشتن خیلی از این موارد می توان ضمن جلوگیری از هدر رفت انرژی، از ظرفیت های یکدیگر نیز استفاده کرد.
بروجردی تاکید کرد: متاسفانه امروز مردم نسبت به نقش و جایگاه ارتش کم اطلاع هستند درحالیکه کسانی که در جریان امور قرار دارند به این امر واقفند و اذعان دارند که نمی توان نقش ارتش را در بسیاری امور کشور از جمله جنگ تحمیلی نادیده گرفت.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی یادآور شد: در این مجموعه جمع آوری، نگهداری و بهره برداری از منابع برای همه ارگان ها و نهاد و حتی پژوهشگران آزاد است و هیچ محدودیتی در بهره برداری از آن وجود ندارد.
او در ادامه به لزوم به روز کردن تفاهم نامه امضا شده بین سازمان اسناد و کتابخانه ملی و دافوس اشاره کرد و گفت: آمادگی داریم تا در حوزه هایی مانند برگزاری همایش ها، سمینارها، کارگاه های آموزشی و همچنین فعالیت های مشترک با دافوس همکاری کنیم.
معاون پژوهش و تولید علم دانشگاه عالی ارتش نیز در ادامه این نشست به تحصیل نزدیک ۳۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: کتابخانه ملی یکی از جایگاه هایی است که در جهت یادگیری و هم در اختیار گذاشتن منابع می تواند به دانشجویان و پژوهشگران ما کمک کند.
امیر سرتیپ دوم «حمید کریمی» همچنین درباره تاریخچه تاسیس دافوس گفت: این دانشگاه، قدیمی ترین دانشگاه نظامی و غیرنظامی ایران است که تقریبا همزمان با دانشگاه تهران تاسیس شد.
امیر سرتیپ حمید کریمی اضافه کرد: با توجه احتیاج هایی که داشتیم، نیاز دیدیم تا تفاهم نامه با سازمان اسناد و کتابخانه ملی را به روز کنیم.
او افزود: اخیرا به دنبال این هستیم تا دانشنامه نظامی را تدوین کنیم که امیدواریم در این موضوع بتوانیم از سازمان اسناد و کتابخانه ملی کمک بگیریم.
فراهنگ**۱۰۵۵
دریافت و انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


مطالب پیشنهادی مرتبط

دیدگاه خود را به ما بگویید.