تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۳ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۱:۳۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

بهبود شاخص‌های‌حوزه سلامت در دستورکار دانشگاه علوم پزشکی گیلان

رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی گیلان از در دستورکار قرار گرفتن بهبود شاخص‌های حوزه سلامت از سوی‌دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، چهل و نهمین جلسه شورای راهبردی دانشگاه علوم پزشکی با حضور صاحبان فرایندهای استراتژیک حوزه سلامت و مسئولان دانشگاه و با محوریت “بهبود شاخص‌های حوزه سلامت در استان گیلان” در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.


شاهرخ یوسف زاده چابک، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست گفت: بازنگری در برنامه راهبردی دانشگاه باید با نگرش همه جانبه و با توجه به شناسایی نقاط قوت،ضعف،تهدیدها و فرصت ها جدید انجام شود.


وی ادامه داد: خروجی برنامه راهبردی باید مرتب مورد ارزیابی و پایش قرار گیرد تا روز بروز شاهد بهتر شدن نتایج این برنامه باشیم.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: فرصت های خوب و مناسب همیشه در دسترس نیست پس باید با درایت و چابکی از فرصت های موجود جهت بهبود شاخص های سلامت استان استفاده نماییم.


 یوسف زاده چابک اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاظر در خصوص تمامی مسایل کلان خود برنامه استراتژیک دارد و برای پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه، فرایندهای داخلی باید بهبود یابند و بدون بهبود فرایندها اقدامات استراتژیک نیز عملی نخواهد شد.


رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از همه معاونت ها و حوزه راهبردی دانشگاه خواست تا نسبت به راه اندازی داشبورد مدیریتی در حوزه های خود اقدام کنند تا از این طریق فضای تصمیم گیری و تصمیم سازی مدیریتی برای برنامه های زود بازده فراهم شود.


در ادامه سلامت همه جانبه و بهبود شاخص های حوزه سلامت نیز در دستور کار دانشگاه قرار گرفت و طی این جلسه اهداف استراتژیک حوزه سلامت در گیلان با توجه به وضعیت موجود دانشگاه علوم پزشکی گیلان بازنگری شد و مقرر شد در جلسه آتی شاخص های استراتژیک و پروژه های راهبردی حوزه سلامت با حضور صاحبان فرایند بازنگری شود.


گفتنی است برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۴۹ سنجه و ۱۸ پروژه دارد که همه برنامه های کلان بهداشت و درمان استان گیلان را شامل می شود.

مطالب پیشنهادی مرتبط

دیدگاه خود را به ما بگویید.