تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۵:۳۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

برگزاری جشنواره شب های فرهنگی رشت در برج میلاد / رشت، شهر فرصت هاستبه گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی فرمانداری رشت به ایرنا، سیروس شفقی با اشاره به برگزاری جشنواره شب های فرهنگی رشت در برج میلاد گفت: این جشنواره روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری از ساعت ۱۸ تا ۲۳ در محل برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.
وی رشت را بعنوان مرکز و نگین استان گیلان توصیف و بیان کرد: این شهرستان از ظرفیت های قابل توجهی در حوزه گردشگری و بوم گردی صنایع دستی و خوراک برخوردار است.
شفقی با بیان اینکه گردشگری یکی از مولفه های توسعه اقتصادی در دنیا محسوب می شود، افزود: شهرستان رشت از قدمت بالا و فرهنگ بسیار غنی برخوردار است که طی سالیان متمادی زبانزد عام و خاص در کشور بوده است.
وی با اشاره به اینکه روستاهای رشت دارای جاذبه های گردشگری بسیار مناسبی هستند، تصریح کرد: برای توسعه گردشگری اقامتگاه های بوم گردی به عنوان یکی از راهبردهای جدید در جهت تامین محل اقامت گردشگران در روستاهای این شهرستان آغاز شده که از جمله آن خانه های بوم گردی روستاهای دهنه سر شیجان و جیرسرباقرخاله است.
شفقی افزود: از دیگر دستاوردهای توسعه بوم گردی در روستاهای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار و نیز مهاجرت معکوس است.
وی با بیان اینکه شهرستان رشت نیازمند توسعه گردشگری ، ایجاد اشتغال و تقویت درآمدهای مردمی از این صنعت است، افزود: جشنواره شب های فرهنگی رشت در برج میلاد با هدف معرفی توانمندی ها و جاذبه های گردشگری و صنایع دستی و تنوع خوراکی آن جهت ارائه و تشویق به حضور گردشگران در جای جای این شهرستان برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در این برنامه اجرای شعر و موسیقی ، آیین های بازی های سنتی و نمایشگاه عکس و صنایع دستی در چارچوب قوانین کشور برگزار می شود، افزود: با توجه به اینکه رشت بعنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو ثبت شده و خوراک نیز یکی از مزیت های جدی در جذب گردشگر محسوب می شود، ارائه غذاهای متنوع محلی و سفره رشتی یکی دیگر از برنامه های نمایشگاه این جشنواره است.
به گزارش ایرنا، این جشنواره توسط فرمانداری این شهرستان و همکاری سایر دستگاه های متولی از قبیل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرداری و شورای اسلامی شهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت و همچنین همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی برج میلاد و دبیرخانه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی کلانشهرها و مراکز استان های کشور برگزار می شود.
موزه میراث روستایی، سد سقالکسار، موزه گنجینه رشت، خانه میرزا کوچک خان جنگلی، استخر عینک، آزامگاه میرزاکوچک خان جنگلی و بازار رشت از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان رشت است.
شهرستان رشت با شش بخش ، ۲۹۳ روستا و ۱۸ دهستان، دارای ۹۳۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۰ درصد آنها شهری و ۴۰ درصد روستایی است.
خبرنگار: سلیمانی**انتشاردهنده:کبیری
۷۲۹۶/۲۰۰۷انتهای پیام /*


مطالب پیشنهادی مرتبط

دیدگاه خود را به ما بگویید.