تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۳۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

برخورد دو کشتی در آبهای سنگاپور/ ۷ نفر زخمی و ۵ نفر ناپدید شدندبه گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه ‘استریت تایمز’ سنگاپور اعلام کرد این لایروب ثبت شده در دومینکن تا حدودی غرق شده و همچنان نیمی از آن در زیر آب است. ۱۲ نفر شامل ۱۱ چینی و یک مالزیایی در این کشتی لایروبی فعالیت می کردند.
۷ نفر از خدمه چینی این کشتی لایروبی نجات یافته و برای درمان به بیمارستانی در سنگاپور منتقل شدند، اما از سرنوشت ۵ نفر دیگر اثری نیست.
۲۶ خدمه تانکر اندونزیایی ‘کارتیکا سگارا’ نیز در برخورد این دو کشتی آسیبی ندیدند.
کشتی لایروبی ‘جی.بی.بی.دی رونگ’ ثبت شده در دومینیکن به وسیله یک شرکت مالزیایی مدیریت می شود.
برخورد این دو کشتی باعث ایجاد اختلال در مسیر رفت و آمد کشتی ها نشده است.
ناو ‘یو.اس.اس جان مک کین’ آمریکا نیز ۳۰ مرداد ماه با کشتی تجارتی ‘آلنیک ام.سی’ در آب های سنگاپور برخورد کرد که در نتیجه دستکم ۱۰ ملوان آمریکایی کشته شدند.
آبهای سنگاپور و جنوب مالزی در نزدیکی سنگاپور و همچنین بندر ‘ملاکا’، محل عبور کشتی های نفتکش و فله بری است که برای رسیدن به شرق آسیا باید از این محل عبور کنند.
برخورد یک نفتکش با یک فروند کشتی خارجی دیگر در آب های ۶۰ کیلومتری ‘تومپوک یوتارا’ در منطقه ‘کوتا دینگی’ جنوب مالزی در مرداد ماه باعث نشت نفت و آلودگی آب های این منطقه جنوب شرق آسیا شد.
پیش از آن نیز برخورد دو کشتی کانتینربر در آب های سنگاپور باعث شد ۳۰۰ تن نفت از یک کشتی نشت پیداکند و آب های منطقه در نزدیکی ایالت جوهور مالزی را آلوده کند.
یک نفتکش ایرانی نیز مرداد ماه سال گذشته با یک کشتی کانتینربر در تنگه سنگاپور برخورد کرد، اما این برخورد به رغم به وجود آمدن آسیب، باعث آلودگی آب های منطقه نشد.
منطقه جنوب شرق آسیا، گذرگاهی است که تقریبا نیمی از کل داد و ستدهای جهان و یک سوم از تجارت نفت جهان در آن انجام می شود.
آساق**۲۴۱**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


دیدگاه خود را به ما بگویید.