تاریخ انتشار :چهارشنبه ۸ آذر ۹۶.::. ساعت : ۴:۴۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

بدلکار ایرانی جیمز باند

طراح حرکت و جلوه‌های ویژه سینما در خصوص وضعیت امنیت بدلکاران در پروژه‌های سینمایی گفت: اینکه یک بدلکار امنیت خوبی در عملیات خود داشته باشد کاملاً بر عهده خودش است و تهیه‌کننده یا کارگردان وظیفه‌ای در قبال آن ندارد.

وی افزود: امنیت جانی بدلکار به تکنیک‌های خود آن شخص و همچنین وسایل و ادوات بدلکاری بستگی دارد. هیچ جای دنیا وسایل و امکانات بدلکاری را به گروه بدلکار نمی‌دهند و این کار خود گروه است که این وسایل را تأمین کند البته حضور ماشین آتش‌نشانی یا آمبولانس و این قبیل وسایل همواره باید از سوی تیم تولید برای تیم بدلکاری آماده شود.

این بدلکار جوان کشور تاکید کرد: اگر آمبولانس یا ماشین آتش‌نشانی در سرصحنه حاضر نشوند بدلکار نباید آن حرکت را انجام دهد و اگر حرکت را انجام دهد هر اتفاق بعدی‌ای بر عهده خودش است. موضوع امنیت جانی بدلکاران موضوعی کاملاً‌ تخصصی است که باید توسط خودشان رخ دهد و سایر عوامل یک مجموعه یا فیلم زیاد با آن آشنا نیستند.

بدلکار پروژه “جیمز باند” ادامه داد: تمام وسایل بدلکاری توسط خودمان تأمین می‌شود و هیچ نهاد یا صنفی از ما حمایت خاصی نمی‌کند. همین چندی پیش ما تشکی صد میلیونی را برای انجام عملیات بدلکاری وارد کردیم و هم‌اکنون این تشک را بدون هیچ هزینه‌ای در اختیار هر گروهی که بخواهد قرار می‌دهم تا کارشان را بدون خطر انجام دهند.

وی درباره عدم ثبت قرارداد تهیه‌کننده با گروه بدلکاری برای تأمین این وسایل افزود: معمولاً قرارداد خاصی برای این نوع ابزار ثبت نمی‌شود زیرا این وسایل چندین بار قابل استفاده هستند و خود گروه آنها را می‌خرد. مگر آنکه وسیلهای نیاز باشد که مختص آن اثر انتخاب شده باشد که باید تأمین شود.

بدری درباره حضور خود در جشنواره فیلم فجر امسال خاطرنشان کرد: امسال ۵ الی ۶ اثر را متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر دارم. سنگین‌ترین کاری را که امسال انجام دادم به فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده به کارگردانی هومن سیدی برمی‌گردد که در آن چندین سکانس مبارزه خوبی اتفاق می‌افتد.

 

این مطلب در 24 ساعت اخیر 46 بار بازدید شده

دیدگاه خود را به ما بگویید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A