مشاهده مطلب

      ۲۲ خرداد ۱۳۹۶      ۰             546979      اجتماعی, همشهری  بخشی از حق‌الزحمه امتحانات خرداد ۹۵پرداخت شد

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، فخرالدین احمدی‌دانش‌آشتیانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن البته وعده داد که مابقی‌ حق‌الزحمه‌ها نیز تا پایان خرداد امسال پرداخت می‌شود.

این اظهارات وزیر آموزش و پرورش در حالی است که بسیاری از معلمان دیروز در تماس با خبرنگار همشهری عنوان کردند که هنوز ریالی از حق‌الزحمه امتحانات خرداد ۹۵را دریافت نکرده‌اند. این گروه از معلمان خواستار توضیحات بیشتر وزیر شدند تا مشخص شود این «بخشی از معوقات حق‌الزحمه امتحانات» را به کدام معلمان پرداخت کرده‌اند.

معلمانی که در امتحانات نهایی خرداد، شهریور و دی ۹۵در حوزه‌های امتحانی(اجرایی) جزو مراقبان بودند و یا در حوزه‌های تصحیح، وظیفه صحیح کردن اوراق امتحانی را داشته‌اند تا‌کنون حق‌الزحمه خویش را دریافت نکرده‌اند. همشهری طی گزارشی موضوع بی‌رغبتی معلمان به تصحیح اوراق امتحانات نهایی را مطرح کرد که در آن معلمان دلایل خود را اعلام کردند.

نبود انگیزه بین معلمان برای تصحیح اوراق امتحانات نهایی موجب شد تا این کار به معلمان کم‌تجربه سپرده شود. وزیر آموزش و پرورش هم به گزارش همشهری درخصوص تمایل نداشتن معلمان به تصحیح اوراق امتحانات نهایی نیز اینگونه واکنش نشان داد: «شأن و مقام معلمان فراتر از آن است که به واسطه عدم‌دریافت حق‌الزحمه امتحانات، از حضور در حوزه‌های تصحیح اوراق خودداری کنند.»

یک معلم که پیش از این در گفت‌وگو با همشهری از بی‌میلی خود و همکارانش در این کار گفته بود، در واکنش به این اظهارات وزیر گفت: «ای کاش خودشان سری به حوزه‌های تصحیح اوراق امتحانات نهایی بزنند تا ببینند کسی که حق‌الزحمه خرداد۹۵ را دریافت نکرده آیا تمایلی به تصحیح اوراق امتحانات نهایی دارد؟ تاکنون هیچ‌گاه حق‌الزحمه وزیر و مسئولان ارشد وزارت آموزش و پرورش با تأخیر یکساله پرداخت نشده تا بدانند آیا انگیزه‌ای باقی می‌ماند.»

معلمان امیدوارند تا قبل از عید فطر و آغاز مسافرت‌های تابستانی، وعده مسئولان آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه درخصوص پرداخت حق‌الزحمه امتحانات نهایی خرداد، شهریور و دی۹۵ عملی شود.


 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

با عرض پوزش. مطلبی یافت نشد!