۲ قاتل در یک قدمی چوبه‌ دار
۲ قاتل در یک قدمی چوبه‌ دار

اولین جنایت روز هشتم شهریور‌ماه سال ۹۱در پاکدشت اتفاق افتاد. آن روز پیکر بی‌جان زن جوانی به بیمارستان پاکدشت منتقل شد. او فاقد علائم حیاتی بود و همسرش ادعا می‌کرد وی دست به‌خودکشی زده است. با تأیید مرگ زن جوان توسط تیم پزشکی تحقیقات درخصوص علت مرگ وی آغاز شد. مأموران پلیس در جریان بررسی‌های فنی خود پی بردند متوفی با شوهرش اختلافات زیادی داشت.

حتی همسایه‌ها به مأموران گفتند که بارها صدای درگیری این زوج را شنیده‌اند. از آنجا که ممکن بود مرد جوان در مرگ همسرش دست داشته باشد وی بازداشت شد. او ادعا می‌کرد همسرش خودکشی کرده و او در این حادثه نقشی نداشته است. با وجود این شواهدی ازجمله حرف‌های فرزند خردسال این زن و شوهر نشان می‌داد که مرد جوان در قتل همسرش دست دارد. در این شرایط پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه محاکمه مادر و خواهر مقتول با این ادعا که شوهرش او را به قتل رسانده برای وی تقاضای صدور حکم قصاص کردند. خواهر مقتول گفت: خواهرم و شوهرش مدام با یکدیگر درگیری داشتند. خواهرم حتی جای چند بریدگی روی بدنش را به من نشان داده و گفته بود که شوهرش او را با چاقو مجروح کرده است. خواهرم بارها با صورت کبود از خانه بیرون رفته بود. با اینکه خواهرم از زندگی با شوهرش عذاب می‌دید اما به‌خاطر دخترش حاضر به طلاق نبود.

در ادامه این جلسه دختر مقتول که ۸سال داشت به قضات دادگاه گفت: پدرم مرد خشنی است. از او می‌ترسم. او مادرم را به قتل رساند. او مادرم را هل داد و وقتی او افتاد با چاقو به او ضربه زد.وقتی نوبت به متهم رسید تا از خودش دفاع کند او گفت که همه این حرف‌ها دروغ است. او ادامه داد: زمانی که این حادثه اتفاق افتاد دخترم ۴سال داشت. او در این مدت با خانواده همسرم بوده و تحت تأثیر آنها این حرف‌ها را می‌زند.

وی ادامه داد: من سند ماشینم را به نام برادرم زده بودم و همسرم از این کار ناراحت بود. به همین دلیل با من درگیر شد. من هم به اتاقم رفتم و خوابیدم وقتی بیدار شدم او آشپزخانه گوشت خرد می‌کرد. او با دیدن من دوباره شروع به داد و بیداد کرد و به یکباره چاقو به شکمش برخورد کرد. در پایان این جلسه قضات دادگاه متهم را در قتل همسرش مقصر دانسته و وی را به قصاص محکوم کردند. هرچند متهم به این رأی اعتراض کرد و پرونده به شعبه ۲۹دیوان‌عالی کشور فرستاده شد اما قضات دادگاه این رأی را تأیید کردند. به این ترتیب مرد همسرکش در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

  • دوئل عشقی

دومین جنایت روز ششم آبان‌ماه سال ۹۴در تهرانپارس اتفاق افتاد. آن روز به پلیس خبر رسید که در جریان درگیری بین ۲دوست در خانه‌ای، یکی از آنها توسط دیگری به قتل رسیده است. متهم که جوانی معتاد بود در جریان بازجویی‌های مقدماتی به قتل اعتراف کرد و گفت: من و دوستم از سال‌ها قبل با یکدیگر دوست بودیم اما مدتی بود که هر دو به مواد‌مخدر اعتیاد پیدا کرده بودیم. ما معمولا با هم مواد مصرف می‌کردیم و روز حادثه نیز برای مصرف مواد به خانه او رفته بودیم.

وی ادامه داد: آن روز در لا‌به‌لای حرف‌های دوستم فهمیدم او به همان دختری که من علاقه دارم علاقه‌مند شده است. او می‌گفت می‌خواهد با او ازدواج کند. از حرف‌هایش شوکه شده بودم. به او اعتراض کردم اما او که حال عادی نداشت به من حمله کرد. من هم یک چاقو برداشتم و ضربه‌ای به سینه او زدم.

به‌دنبال اعترافات متهم او در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و با درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. با وجود اینکه پرونده با اعتراض متهم برای بررسی نهایی به دیوان‌عالی کشور فرستاده شد اما قضات ۲۴دیوان رأی دادگاه را تأیید کردند. درصورتی که جوان محکوم به قصاص نتواند رضایت اولیای دم را جلب کند به‌زودی مجازات خواهد شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *