مشاهده مطلب

      ۱۶ خرداد ۱۳۹۶      ۰             540287      فرهنگی هنری  

خواننده «عشق یعنی» که هفته گذشته با نجات جان یک اعدامی بار دیگر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت، از دلایل این اقدام از سوی خود گفت.

فریدون آسرایی که کنار فعالیت‌های هنری خود، سفیر مبارزه با مواد مخدر و بازرس انجمن حمایت از خانواده زندانیان استان البرز است، با همراهی برخی دوستان خیّر خود موفق شد علاوه بر تامین بخش باقی‌مانده از مبلغ دیه یک زندانی محکوم به اعدام، رضایت اولیای دم را گرفته و در اولین روزهای ماه مبارک رمضان جوانی را به زندگی بازگرداند.

فریدون آسرایی در این باره گفت: «نجات جان انسان‌ها، نجات جهان است. هر شخصیتی فارغ از جایگاه اجتماعی یا هنری‌اش، وظایف انسانی‌ای دارد که در شرایط مختلف بایستی به آنها بپردازد و این موضوع اتفاقی است که همواره از دغدغه‌های اصلی من بوده و هست. از آن لذت می‌برم و برایم آرامش‌بخش است.»

خواننده «خوشگل عاشق» پیش از این نیز درباره این اقدامش در اینستاگرامش نوشته بود: «قصه ی قصاص قصه تلخی است و یک اشتباه انسانی را در شرایط اسفناکی قرار می‌دهد. یکی از روزها که بخاطر یک پرونده قصاص به دادگاه رفته بودم، ناخودآگاه درگیر دو پرونده دیگر شدم و از من کمک خواسته شد که به آنها کمک کنم و عاقبت در اولین روزهای ماه مبارک رمضان با کمک دوستان خوبم یک انسان را از مرگ نجات دادیم. اینجا با سپاس از خانواده توکلی که با گذشت‌شان عمر دوباره به یک جوان دادند…»

فریدون آسرایی معتقد است هر کس به اندازه وسع خود باید در رفع مشکلات مردم کوشا باشد. او اطلاع‌رسانی و تبلیغ در امور عام‌المنفعه را ضروری دانست و از همه هنرمندان، ورزشکاران و چهره‌های سرشناس خواست با مشارکت در این‌گونه کارهای خداپسندانه، اخبار آن را هم برای تشویق دیگران منتشر کرده تا زمینه فراگیر شدن کارهای خیر بیشتر فراهم شود.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

با عرض پوزش. مطلبی یافت نشد!