طرح کارورزی از تیرماه آغاز می‌شود


طرح کارورزی از تیرماه آغاز می‌شود

 

عیسی منصوری با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۶۰ هزار نفر در سایت کارورزی نام نویسی کرده اند، افزود: همزمان کوشش می کنیم بنگاه های اقتصادی و کارفرمایانی که علاقمند به پذیرش کارورزان هستند هم نام نویسی کنند و با تشکل های کارفرمایی، صنعتی و دستگاه های مرتبط با اینها در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم حداکثر پذیرش را برای کارورزان ایجاد کنیم.

منصوری گفت: هر کسی می تواند در سایت کارورزی نام نویسی کند و این سایت به آن شخص اعلام می‌کند که آیا واجد شرایط است یا خیر؟. در دوره آزمایشی طرح کارورزی تعداد پذیرش محدود بوده و مشکل خاصی وجود نداشت، اما برای رسیدن به هدف اشتغال حدود ۱۵۰ هزار نفر و انجام این طرح در سطح ملی، اطلاع رسانی به کارفرمایان برای ما مهم است.

وی اضافه کرد: طرح کارورزی دو طرف کارفرما و کارورز را به هم وصل می کند و کارورزان برای حضور در دوره کارورزی حدود ۳۱۰ هزار تومان دریافت می کنند و مشمول بیمه مسئولیت مدنی می شوند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه افزود: پس از اینکه کارورز دوره کارورزی را طی کند اگر توسط کارفرما جذب و مشغول به کار رسمی شود دولت برای مدت ۲ سال سهم کارفرما را در بحث بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کند.
منصوری اضافه کرد: ۷۰ درصد کارورزانی که در دوره آزمایشی این طرح دوره کارورزی را گذراندند مشغول به کار شدند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *