مشاهده مطلب

      ۰۸ خرداد ۱۳۹۶      ۰             534088      فرهنگی هنری  

تمرین‌های ارکستر مجلسی ایران به رهبری منوچهر صهبایی برای برگزاری کنسرت روزهای هفتم و هشتم تیرماه آغاز شد. ارکستر مجلسی ایران اولین اجرای خود را با آثاری از ویوالدی، سامارتینی و گریک در تالار وحدت روی صحنه می برد.

 همزمان با آغاز دور تازه تمرین‌ها، مستندی با نام «چهارفصل» به کارگردانی فرزاد فره وش در حال ضبط است. این فیلم به چگونگی روند تاسیس ارکستر مجلسی تا زمان کنسرت می پردازد و در عین حال نگاهی به تاریخچه ارکستر مجلسی در ایران خواهد داشت.

در اولین برنامه ارکستر مجلسی ایران چهار سولیست از جمله فرناز خاکپور (بهار)، دانیال جورابچی (تابستان)، آرمین قضاتی (پاییز) و امیر باورچی (زمستان) از اعضای ارکستر به اجرای «چهار فصل ویوالدی» آهنگساز دوره باروک می پردازند. در بخش اول برنامه «کنسرتینو در سُل ماژور» از سامارتینی آهنگساز دوره باروک ایتالیا نیز اجرا می شود و در قسمت دوم برنامه نیز سوئیت «هولبرگ» از ادوارد گریک آهنگساز نروژی نیمه دوم قرن نوزدهم اجرا می شود.

پورنگ پورشیرازی و فرشید پاتی نیان نوازندگان کنترباس، بهرنگ معتمدی، سینا آذرپاد، علی آقاجانی، ویدا ملاحسنی نوازندگان ویولنسل، کاوه تسعیری، بابک کوهستانی، پژمان اختیاری، همایون هاشم زاده نوازندگان آلتو، نیما زاهدی، فرناز خاکپور، فرزاد صیدی، سرمد اکشافی و بهراد سوخکیان نوازندگان ویولن دو، امیر باورچی، دانیال جورابچی، آرش اسد نژاد، آرمین قضاتی، برهان همتی، رائین نورانی نوازندگان ویولن یک و مسعود ملکی نوازنده کلاوسن اعضای ارکستر مجلسی ایران در کنسرت پیش رو را تشکیل می دهند.

مطالب پیشنهادی مرتبط

 برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

با عرض پوزش. مطلبی یافت نشد!