مشاهده مطلب

      ۳۱ فروردین ۱۳۹۶      ۱             494122      اجتماعی  

  وزیر بهداشت پنجشنبه در مراسم افتتاح بیمارستان بوعلی سینا در شیراز که با حضور رئیس جمهوری انجام شد اظهارکرد: دولت در استان فارس ۹۳۰ میلیارد تومان هزینه کرده است تا پرداختی از جیب مردم کاهش یابد، ایجاد سه هزار و ۵۶۰ تخت در قالب ۱۲ بیمارستان آغاز شد و به مجموعه خدمات بیمارستانی دولت تدبیر و امید افزوده خواهد شد.
وی با بیان اینکه دولت با هدف محرومیت زدایی و گسترش خدمات رسانی به محرومین طرح تحول سلامت را کلید زد گفت: طرح تحول سلامت بیش از هر برنامه دیگر دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفت و خدمات آن به مناطق محروم گسترش یافت.
وزیر بهداشت دستاوردهای حوزه پیوند اعضا را نیز برشمرد و گفت : در حوزه پیوند اعضا در فارس و در کشور دستاوردهای کم نظیری داشتیم ۵۰ هزار پیوند کلیه کبد قلب در کشور انجام شده و معادل همین پیوند چشم نیز صورت گرفته است ، پارسال سه هزار و ۴۵۰ پیوند در کشور انجام شده ویک هزار و ۴۰ پیوند مغز استخوان و ۱۸ پیوند سلولی در مراکز پژوهشی و بیمارستانی صورت گرفته است .
هاشمی با بیان اینکه هزینه پیوند در سایر کشورها حدود ۵۰۰ هزار دلار است گفت : این خدمت در کشور ما اکنون به صورت رایگان و با تامین هزینه های اصلی توسط دولت انجام می شود .
وی با بیا اینکه در پیوند عضو رتبه اول منطقه دراختیارایران است گفت : ما در ابعاد جهانی نیز گاه رتبه نخست را داشته ایم و این رتبه بین ایران و آمریکا گاه جابه جا شده است .
وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه ارائه خدمات بهداشتی و درمان در کشور تعطیل بردار نیست گفت : در نوروز امسال ۹۳ پیوند مهم در مراکز بیمارستانی کشور انجام شده است،همکاران ما در این ایام هم در مراکز بیمارستانی فعالیت داشتند .
وزیر بهداشت به فعالیت شورای عالی پیوند در دولت اشاره کرد و گفت: شبکه فراهم آوری اعضا برای نیازمندان به عضو درکشور ایجاد شده است ، بالغ بر ۱۳هزار تخت بیمارستانی را به بهره‌برداری رساندیم و مراکز بهداشتی اعم از خانه بهداشت، پایگاه بهداشت و مراکز جامع سلامت زیادی ایجاد شده است و در برخی استان‌ها مردم به طور کامل تحت پوشش خدمات جدید قرار گرفتند.
وی افزود: در دولت تدبیر و امید دسترسی مردم به خدمات بهداشتی افزایش پیدا کرد ، با اجرای طرح تحول سلامت تعداد زیادی پزشک و متخصص روانه شهرها و مناطق روستایی شدند و به موضوع عدالت در سلامت نزدیک شدیم .

مطالب پیشنهادی مرتبط

 برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.