مشاهده مطلب

      ۱۹ فروردین ۱۳۹۶      ۰             486205      اخبار منجیل  

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان گفت: پایان فروردین ماه سالجاری سد سفیدرود به نقطه سرریز خواهد رسید.

کاظم لطفی در خصوص شرایط فصل آبیاری پیش‌رو گفت: در حال حاضر با توجه به بارش‌های خوبی که در نیمه دوم سال ۹۵ صورت گرفته ذخیره سد سفید رود اکنون در شرایط خوبی قرار داشته و با نقطه سر ریز ۱۰ روز فاصله دارد.

 

وی افزود: این سد پایان فروردین ماه سال‌جاری به نقطه سرریز خواهد رسید.

 

لطفی‌خاطرنشان کرد:بر اساس نتایج جلسات کمیته‌منابع و مصارف استان و پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته برای به وقوع پیوستن فصل کشاورزی پرمحصول برای اینکه از وضعیت جوی بنابر پیش‌بینی‌های هواشناسی گیلان دارد بهترین استفاده را ببریم پیشنهاد می‌کنیم تا کشاورزان کشت برنج را در بازه زمانی ۱۰ اردبیهشت تا ۳۰ اردبیهشت ماه انجام دهند.

 

وی با بیان اینکه این زمان مقارن با آبگذاری کانال های شبکه  آبیاری و زهکشی است،به کشاورزان توصیه کرد:با مراکز جهاد کشاورزی شهرستانها و امور آب شهرستان در ارتباط باشند و فعالیت‌های مرتبط با فصل کشاورزی را با توجه به پیش‌بینی وضع هوا انجام دهند.

 

مدیرعامل آب منطقه‌ای‌گیلان تصریح کرد: گیلان تامین‌کننده ۴۰درصد برنج کشور به عنوان یک محصول استراتژیک در سطح کشور است و این افتخار را دارد که به عنوان یک سازمان خدمت‌رسان دولتی برای تحقق شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب با مضمون اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری شده است در خدمت مردم باشد.

 

مطالب پیشنهادی مرتبط

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.