مشاهده مطلب

      ۲۳ دی ۱۳۹۵      ۰             414717      اخبار گیلان, کسپین  لزوم نظارت هوشمندانه در بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران/ باید روزنه های نفوذ را ببندیم

اسدالله عباسی در گفتگو با خبرگزاری بین المللی کاسپین با اشاره به بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران این سیاست را در بحث توسعه ارتباط با جهان مثبت دانست و اظهار کرد: اما باید مراقب بد عهدی های طرف مقابل بود.

وی با بیان اینکه اگر بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا برای توسعه روابط در حوزه های اقتصادی و غیره باشد خوب است، گفت: بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا باید بستر رونق روابط اقتصادی در شاخه های صادرات و واردات با نظارت درست و تبادل تجاری و سرمایه گذاری خارجی باشد و اگر به این منوال باشد اقدام خوبی است.

نایب رییس فراکسیون تعاون مجلس با اشاره به این موضوع که نمی توانیم راه را برای این اقدام ببندیم، تصریح کرد: باید مراقبت های لازم هم صورت بگیرد.

عباسی با بیان این نکته که  طرف مقابل تا کنون حسن نیست نداشته و با بدعهدی هایی که داشتند سابقه خوبی ندارند، اضافه کرد: باید در این راستا مراقب بحث نفوذ باشیم و راه های نفوذ را ببندیم.

وی بیان کرد: باید در بجث بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران هوشمندانه نظارت داسته باشیم و بتوانیم امتیاز بگیرم و امتیاز ندهیم.

عباسی با گریزی به پسابرجام و لزوم  تعهد پذیری طرف مذاکره کننده، ادامه داد: برخی موارد طرف مقابل دنبال امتیاز گیری است نه امتیاز دهی!

نماینده رودسر و املش در مجلس تأکید کرد: در بحث برجام منتظریم که به همان اندازه که ما حسن نیت نشان دادیم و راه آمدیم طرف مقابل نیز با ما راه بیاید و به تعهداتش عمل کند.

عباسی با اشاره به این موضوع که باید در بحث بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران طرف مقابل به تعهداتش عمل کند، اضافه کرد: اگر این اتفاق بیفتد بازگشایی این دفتر در ایران اشکالی ندارد.

نایب رییس فراکسیون تعاون مجلس در خاتمه اظهار کرد: اگر بخواهند به تعهداتشان پشت پا بزنند و این رفتارها را انجام دهند باید مراقب باشیم که روزنه نفوذ برای طرف مقابل ایجاد نکنیم.

انتهای خبر/ برچسب ها : ، ، ،

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

اجرای زنده محسن یگانه – بهت قول میدم