مشاهده مطلب

      ۲۳ دی ۱۳۹۵      ۰             414682      آخرین خبرها, اجتماعی, ایرنا گیلان  
به گزارش ایرنا ، در این پیام که روز چهارشنبه صادر شد، آمده است: کارنامه این بزرگمرد راحل که خداوند او را در رحمت واسعه خویش قرار دهد، مشحون از تاریخی ممتاز و موفقیت های بزرگ در خدمت به ایران است.
فرمانده کل ارتش لبنان می نویسد: آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره مواضعی شرافتمندانه در حمایت از لبنان در رویاروئی با متجاوزان اسرائیلی و حمایت از همه قضایای عربی به ویژه فلسطین داشت.
ژنرال قهوجی خطاب به رئیس جمهوری اسلامی ایران آورده است: از خداوند صحت و سلامتی حضرتعالی و حرکت مستمر جمهوری اسلامی ایران در پیشرفت و شکوفائی و تقویت ثبات را مسئلت می کنم.
براساس این گزارش، فرمانده کل ارتش لبنان همچنین در پیامی جداگانه به « محمد فتحعلی » سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان می نویسد: رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به رهبری ، رئیس جمهوری ، ملت و ارتش ، خانواده آن فقید و شما تسلیت می گویم.
در این پیام تصریح شده است: ما امروز فقدان این راحل بزرگ و پرچمداری از پرچمداران ملت ایران در اندیشه ، اخلاص و مبارزه برای ملت ایران و همه ملت های منطقه را احساس می کنیم.
ژنرال قهوجی می افزاید: ما امروزهمچنین فقدان یک دوستدار ملت را که همواره خواستار عزت و سربلندی آن بود و در کنار مقاومت آن در مقابل دشمن اشغالگر اسرائیلی با اقتدارایستاده بود، احساس می کنیم.
به گزارش ایرنا، « مروان حماده» وزیر تربیت و آموزش عالی لبنان، « غطاس الخوری» وزیر فرهنگ لبنان، « میریام الیاس اسکاف» رئیس فراکسیون الشعب در پارلمان لبنان، شیخ اسد علی عاصی رئیس شورای اسلامی علوی لبنان، عمرعبدالقادر غندور رئیس موسسه وحدت اسلامی لبنان و سفیر مکزیک در لبنان هم در پیام های جداگانه به سفیر ایران در لبنان ، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به مقام معظم رهبری ، رئیس جمهوری ، رئیس مجلس ، وزیر امور خارجه ، دولت و ملت ایران و خانواده آن فقید تسلیت گفته اند.
حماده در پیام تسلیت خود به فتحعلی تاکید کرده است: از اینکه به دلیل همراهی با ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری لبنان در سفر رسمی به سعودی و قطر شخصا نتوانستم با حضور در سفارت ایران در بیروت ، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت بگویم، عذرخواهی می کنم.
« طلال ارسلان» وزیر امور مهاجران و رئیس حزب دموکراتیک لبنان هم در پیام های جداگانه رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ، « حسن روحانی» رئیس جمهوری و « محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفته است.
ارسلان در این پیام ها همچینن رحلت رئیس جمهوری اسبق ایران را به ملت ایران و خانواده آن فقید تسلیت گفته است.
شیخ علامه عفیف النابلسی» از علمای برجسته شیعه لبنان و « جان عبید» وزیر اسبق امور خارجه لبنان هم در تماس های تلفنی با سفیر جمهوری اسلامی ایران ، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری، عصر یکشنبه گذشته در سن ۸۲ سالگی و بعداز سالهای طولانی مجاهدت و مبارزه و تلاش برای ساختن ایران اسلامی ، به دیدار معبود خود شتافت و ملتی را داغدار کرد.
خاورم *۱۳۲۴** انتشار دهنده: فردین پازوکی
انتهای پیام /*


فرمانده کل ارتش لبنان رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را « مصیبت بزرگ» خواند
http://www.irna.ir/fa/News/82383776/
http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=32&area=0
www.irna.ir

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

اجرای زنده محسن یگانه – بهت قول میدم