پروژه های عمرانی مرکز آموزش تفنگداران دریایی منجیل افتتاح شد

پروژه های عمرانی مرکز آموزش تفنگداران دریایی نداجا با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ظهر دیروز در منجیل افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ظهر دیروز در جریان افتتاح این پروژه های عمرانی اظهار کرد: با افتتاح پروژه استخر آموزشی – ورزشی دریا در آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی قمر بنی هاشم “علیه السلام” علاوه بر اینکه نیازهای آموزشی ما برطرف می شود، موجب محرومیت زدایی منطقه نیز خواهد شد.
دریادار حبیب الله سیاری افزود: با توجه به ماموریت خطیری که کارکنان نیروی دریایی در اقیانوسها و دریاهای آزاد بین المللی دارد و انجام این گونه ماموریتها شرایط و آموزشهای ویژه ای را می طلبد لذا این پروژه این امکان را به ما می دهد که کارکنان ما تمام شرایط موجود در دریاها و اقیانوسها ازجمله وجود رعدوبرق ، طوفان و امواج خروشان را دراین مجموعه به طور کامل تجربه و احساس کنند.
وی همچنین با کم نظیر خواندن این مجموعه در سطح استان گیلان، این نوید را به مردم داد که با ارائه خدمات مختلف ورزشی – تفریحی در این مجموعه مجهز و کامل موجب فقر زدایی در منطقه خواهیم شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین در جریان رونمایی از یادمان شهید گمنام گفت: وجود مقبره شهید گمنام درآموزش تفنگداران و تکاوران دریایی قمر بنی هاشم(ع) نداجا، علاوه بر ارتقاء روحیه سلحشوری و شهادت طلبی کارکنان، موجب قداست و برکت در این مجموعه و منطقه خواهد شد.
افتتاح مجتمع مسکونی ۳۲ واحدی موج از دیگر برنامه های امیر دریادار سیاری در این روز بود. این مجموعه برای اسکان کارکنان تحت دوره مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین  امیر دریادار حبیب الله سیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ان اظهار داشت: رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۵ برای نشان دادن اقتدار و توانمندی‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دفاع از مرزهای آبی، منابع و منافع دریا در شمال اقیانوس هند برگزار می‌شود.
فرمانده نداجا با بیان اینکه هر ساله رزمایش بزرگ دریایی اجرا می‌گردد افزود: در طول سال ۲۰ تا ۲۵ رزمایش تخصصی در ابعاد مختلف موشکی، اطلاعاتی، جنگهای الکترونیک، هوا دریا، عملیات ویژه زیردریایی و ناوشکن‌ها در نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به اجرا در می‌آید.
وی همچنین ساختن تجهیزات در راستای ارتقاء و توان بازدارندگی در نیروی دریایی ارتش را یادآور شد و از الحاق یکی دیگر از شناورهای موشک انداز نیروی دریایی با فناوری روز در منطقه چهارم دریایی در بندرانزلی تا پایان امسال یا اوایل سال آینده خبر داد.
دریادار سیاری اعلام کرد: در جنوب کشور هم که در خط تولید انواع ناوشکن‌ها و زیردریایی موشک انداز هستیم تا اواخر امسال یا اوایل سال آینده شاهد الحاق چندین فروند از این شناورها در منطقه خواهیم بود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برنامه‌های دیگر این نیرو را پرورش و ساختن انسان‌های با ویژگی‌های مؤمن، متعهد، شهادت طلب، ولایتمدار و  متخصص ذکر کرد.
دریادار سیاری با بیان اینکه بیشترین مراکز آموزشی نیروی دریایی در گیلان است، یادآور شد: مرکز آموزش تکاوران و تفنگداران دریایی منجیل و بزرگترین مرکز آموزشی با آموزش ۲۵ تخصص در مرکز آموزش تخصص‌های دریایی رشت قرار دارد.
    

مطالب پیشنهادی مرتبط


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *