امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶

امام خمینی: حضرت رسول(ص) در عصری به دنیا آمد که به جای حق تعالی، آتشها پرستیده می شدند

امام خمینی: حضرت رسول(ص) در عصری به دنیا آمد که به جای حق تعالی، آتشها پرستیده می شدند

امام خمینی در جمع اقشار مختلف مردم، روز ولادت رسول اکرم(ص) را روزی می داند که بشر را به استقامت و راهنمایی به صراط مستقیم انسانیت نوید داده است. به گزارش خبرنگار تاریخ و اندیشه جی پلاس، امام خمینی در آستانه ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و فرزند برومندشان امام صادق(ع) در میان قشرهای مختلفی از مردم […]


امام خمینی در جمع اقشار مختلف مردم، روز ولادت رسول اکرم(ص) را روزی می داند که بشر را به استقامت و راهنمایی به صراط مستقیم انسانیت نوید داده است.

به گزارش خبرنگار تاریخ و اندیشه جی پلاس، امام خمینی در آستانه ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و فرزند برومندشان امام صادق(ع) در میان قشرهای مختلفی از مردم که در تاریخ دوم بهمن سال ۵۹ ایراد شده با اشاره به اهمیت ولادت آن حضرت(ص) می گوید:


«ما در آستانه روز مقدسى هستیم و عید مبارکى که در آن روز، بزرگترین شخصیت عالم براى اصلاح بشر و تحول بزرگتر تحولات، و نیز ولادت با سعادت فرزند او حضرت صادق- سلام اللَّه علیه- که مذهب را ترویج و اسلام را ارائه داد به مردم. تحول از شرکها، الحادها، آتش‌ پرستیها و همه انحرافها، به استقامت و توحید و توحیدپرستى. در مرکزى که به جاى توحید و به جاى حکومت اللَّه بتها نشسته بودند و در عصرى که به جاى ستایش حق تعالى‌ آتشها پرستیده مى‌ شدند.


این روز روز مبارکى است که ما نزدیک به او مى‌ شویم، و روز نویدى است که بشر را نوید داد به استقامت و راهنمایى به صراط مستقیم انسانیت. و پیروان آن حضرت کسانى هستند که همان راه را و همان خط را تعقیب مى‌ کنند و از خود شروع مى‌ کنند و به دیگران سرایت مى‌ دهند. شما جوانان دانشجو و جوانان عزیزى که از هر جا آمده‌ اید، امید این ملت هستید که باید این راهى را که فرا راه شما گذاشته شده است به آخر برسانید. و این نهضتى را که در راه او آن همه جانفشانى شده است، ادامه بدهید. و این صراط مستقیمى را که انبیا جلو راه بشر گذاشتند و نبى اکرم آخرین انبیا و اشرف همه، آن راه را جلو مردم گذاشتند، و مردم را دعوت به این صراط مستقیم کردند و هدایت کردند به راه انسانیت و خروج از همه انحاى کفر و الحاد و خروج از همه ظلمات به نور مطلق، باید شما جوانها همان راه را ادامه دهید تا اینکه پیرو رسول اکرم و در مکتب حضرت صادق پیروانى‌ شایسته باشید.


صحیفه امام؛ ج ۱۴، ص ۱-۲


 


این مطلب در 24 ساعت اخیر 6 بار بازدید شده

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار و مطالب سایت

این سایت متعلق به گروه خبری منجیل خبر می باشد
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A