تاریخ انتشار :جمعه ۱۵ خرداد ۹۴.::. ساعت : ۱۰:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

امام جمعه موقت منجیل :اسلامی که زیر چتر آمریکا است نمی تواند جامعه مسلمین را هدایت کند.

 

نماز عبادی و سیاسی جمعه شهر دارالمومنین منجیل همزمان باسالروزقیام خونین ۱۵خرداد  با حضور نمازگراران ولایتمدار این شهر در مصلی طاهریه درجوارآستان متبرک امامزاده طاهرعلیه السلام به امامت حجت الاسلام حاج آقا صابری منش برگزار شد. قبل از برگزاری مراسم نمازجمعه بمناسبت  بیست و ششمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی ره مراسم مداحی ونوحه خوانی توسط برادرجمالی برگزارگردید.امام جمعه موقت شهرمنجیل در خطبه های اول ضمن توصیه نماز گزاران به تقوای الهی اظهار کرد: هر فردی علاقه قلبی نسبت به روابط اجتماعی خود قائل است.

وی ادامه داد: کسانی که خود را در مقابل دیگران مسئول نمی دانند و در مقابل افراد جامعه احساس مسئولیت پذیری نمی کنند و حس مسئولیت پذیری در آنان وجود ندارد برخلاف فطرت انسانی خود قدم بر می دارد.

خطیب موقت نماز جمعه شهر منجیل با بیان اینکه نباید نسبت به تهدیدهای اجتماعی بی تفاوت بود، ابراز داشت: بسیاری این تهدیدها متوجه خانواده ها خواهد شد که همه در مقابل جلوگیری آن مسئول هستیم.

وی امر به معروف و نهی از منکر را یکی از وظایف افراد همه افراد جامعه دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر از مصادیق وظایف اجتماعی افراد است که آیات و روایات نیز به آن تاکید شده است.

حجت الاسلام صابری منش در ادامه حضور بیش از یک میلیون زائر در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) را بی سابقه دانست و گفت: این حضور برگرفته از درک و بصیرتی است که مردم نسبت به امام خود دارند.

وی با بیان اینکه قدرشناسی مردم نسبت به امام خود در جهان بی سابقه است، افزود: مقام معظم رهبری نیز که سکان هدایت انقلاب را ۲۴ ساعت پس از ارتحال امام(ره) با انتخاب مجلس خبرگان عهده دار شدند کشور را از بسیاری تهدید ها نجات داده است.

امام جمعه موقت شهر منجیل، به بیانات مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام(ره) اشاره کرد و گفت:

وی، با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب به نیروی مردم اعتماد داشت، ابراز کرد: متاسفانه بسیاری از مسئولین به اشرافی گری روی آورده اند که این برخلاف دیدگاه امام و مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام صابری منش تاکید کرد: مردم مسئولین را می پسندند که از جنس خودشان باشد نه اینکه اشرافی گری خود را به مردم نشان بدهد.

وی با بیان اینکه امام پشتیبان کوخ نشینان و مستضعفان بود، ادامه داد: آنان که در شکل گیری انقلاب بیشتر از همه یار و یاور امام و انقلاب بودند همین کوخ نشینان بودند.

امام جمعه موقت منجیل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد۴۲، گفت: شهید سید یونس حسینی رودباری اولین شهید نهضت امام نیز با شهادت خود مسیر حرکت انقلاب را هموار کرد.

ناطق جمعه منجیل درپایان خطبه ها ضمن تقدیروتشکر ازعملکرد قابل قبول شهرداری وشورای اسلامی  درراستای توسعه وعمران شهرتقدیروتشکرنموده وازنصب تابلوهای شهدا در بلوارخیابان اصلی توسط شوراوشهرداریقدردانی نمود .وی برای مجموعه مدیریت شهری توفیق خدمتگزاری و وآرزوی موفقیت کرد.

 

 

 

 

سیدمحمدمصطفوی

این مطلب در 24 ساعت اخیر 16 بار بازدید شده

دیدگاه خود را به ما بگویید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A