تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۳ فروردین ۹۴.::. ساعت : ۱۲:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

امام جمعه منجیل:سخنان رهبری منشورهمدلی وهمزبانی درقضیه هسته ای است

 

امام جمعه دارالمومنین منجیل:

سخنان مقام معظم رهبری منشور همدلی و همزبانی ملت و دولت در قضیه

هسته ای است.

نمازدشمن شکن جمعه هفته گذشته دارالمومنین منجیل به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقاخضری درجوارآستان متبرک امام زاده طاهرعلیه السلام برگزارگردید.

خطیب جمعه درخطبه اول ضمن دعوت خودومردم به تقوای الهی و تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه سلام الله علیها وروز زن گفت: بزرگترین ارادت به ساحت حضرت زهرا(س) توسط خواهران و بانوان خدمت به هدف و مرام ایشان در خصوص حجاب و عفاف است، آن حضرت الگوی جامع و کامل برای زنان در تمام ابعاد زندگی است و بانوان باید از فاطمه زهرا سرمشق بگیرند .

وی افزود: ما در خانواده‌ها نیازمند تربیت فرزندان سالم هستیم و جامعه ما نیز به خانواده‌های سالم نیاز دارد که این وظیفه‌ای سنگین بر دوش زنان خانواده است و در واقع تربیت فرزند سالم مسئولیت اصلی زنان خانه است. ناطق جمعه منجیل خاطرنشان کرد: امروز دنیای غرب و استکبار جهانی خانواده‌، بنیان‌ها و پایه‌های آن را هدف قرار داده‌اند و به دنبال ترویج سبک زندگی غربی در خانواده‌ها هستند ولی سبک زندگی فاطمی در مقابل آنها پایه‌های خانواده را مستحکم می‌کند و به واقع بانوان با رعایت عفاف، حجاب و پاکدامنی می‌توانند نقش مهمی در جامعه و عرصه‌های مختلف داشته باشند.

وی با اشاره به بیانیه توافق هسته‌ای و سخنان مقام معظم رهبری در این باره عنوان کرد: به اعتقاد من سخنان مقام معظم رهبری منشور همدلی و همزبانی ملت و دولت در قضیه هسته‌‌ای است و امروز همه مسئولان و مردم باید مطیع حرف رهبری باشند و آن را حجت قرار دهند و ما از خدای متعال شاکر هستیم که چنین رهبری آگاه هوشیار و شجاع داریم که این‌چنین هوشیارانه به ما رهنمود می‌دهند و راه را برای ما مشخص می‌کنند و امروز بر همه ما واجب شرعی است که سخنان مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داده و از آنها پیروی کنیم.

حجت الاسلام خضری یادآور شد: امروز با توجه به حمایت مقام معظم رهبری و مردم از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای انتظار داریم مذاکره‌کنندگان نیز دغدغه‌های مقام معظم رهبری را در قضیه هسته‌ای مطالبه کنند و خواسته‌ اصلی ملت ایران به رسمیت شناختن حق غنی‌سازی هسته‌ای و رفع همه تحریم‌ها به صورت یکجا است که باید در مذاکرات به آنها توجه شود.

وی ضمن محکوم نمودن تجاوز عربستان به کشور یمن وکشتارمردم بی دفاع ومظلوم آن گفت:عربستان سعودی در سایه حرم امن الهی هر جنایتی را انجام می دهد که این شرم آور است و باید از این کار خود شرم داشته باشد و یقیناً هدف اصلی عربستان از این تجاوزها چیزی جز سرکوب انقلاب مردمی یمن و تربیت گرو‌های تکفیری و تروریستی چون القاعده و داعش نیست و می‌خواهد شکست‌های خود را جبران کند اما مردم یمن در طول تاریخ نشان دادند در برابر چنین تجاوز‌هایی ایستادگی می‌کنند وهرگز تسلیم زیاده خواهی های اجانب نخواهند شد.

لازم به ذکراست قبل ازخطبه های نماز جمعه ،مولودی خوانی توسط مجری برادرحسینی انجام شد وبه ۱۳ نفرازبانوانی که به نام مبارک زهرا وفاطمه مزین بودند جوایزی اهداشد . همچنین به ۵ نفرازنمازگزاران نیز به قیدقرعه جوایزی ازسوی ستاد نماز جمعه اهداگردید. دربین دونمازنیز یکی از خواهران بسیجی پایگاه حضرت خدیجه بسیج منجیل بیانیه ای رابمناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) قرائت نمود. دربخشی ازاین بیانیه آمده است:

 امروزه بر همگان نمایان است که آنچه در غرب به نام مکتب فمنیسم برای احقاق حقوق زن پدید آمده چیزی جز تحقیر و ابتذال و استفاده ابزاری از زن نیست ،ما زنان مسلمان بر خود فرض و واجب میدانیم تا الگوی کامل از یک زن مسلمان را به جهان نشان داده و دیدگاه واقعی اسلام را در حوزه ی زنان به دنیا بشناسانیم .

 .

این مطلب در 24 ساعت اخیر 9 بار بازدید شده

دیدگاه خود را به ما بگویید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A