تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ اردیبهشت ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۵۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

امام جمعه منجیل:دشمن ازشیعیان یمن ورواج اسلام خواهی درهراس است

 حجت الاسلام والمسلمین سید اعلا خضری در خطبه های عبادی وسیاسی نماز جمعه شهر منجیل که با حضور نمازگزاران ولایی این شهر در مسجد طاهریه برگزار شد، ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: از پیروان اهل بیت و پیامبر(ص) قرار گرفتن از نعمات و افتخاراتی است که خداوند نصیبمان نموده باید شکر گذار این نعمت باشیم.

وی ضمن تبریک فرا رسیدن عید مبعث، ادامه داد: پیامبر(ص) رحمت الهی برای انس، جن و فرشتگان در دنیا و آخرت است و اگر پیغمبر مکرم اسلام(ص) نبود هیچ کس توان پذیریش آیات الهی را نداشت.

خطیب جمعه منجیل، با بیان اینکه نبی مکرم اسلام(ص) برای نظام خلقت یک نعمت است، افزود: پیامبر اسلام(ص) قبل از مبعوث شدن ۴۰ مرتبه هر بار چهل روز در غار حراء معتکف شدند و جزء حضرت امیرمومنان کسی کنار پیامبر نبود.

وی ابراز داشت: وقتی پیامبر اسلام به بعثت مبعوث شدند جبرئیل به حضرت محمد(ص) فرمود که بخوان در حالی که پیامبر جزء عوام مردم بود و سواد خواندن و نوشتن نداشت.

حجت الاسلام خضری با تشریح سوره علق ادامه داد: دین اسلام دین فرهنگ، قلم، هنر، ادب و اخلاق است و خداوند در همان آیه اول نزول خلقت علمی بشر را اشاره می کند.

وی در خطبه های نماز جمعه ضمن تقدیر و تشکر از مردم منجیل که در برپایی برنامه های مذهبی همت دارند، اظهار کرد: از مسئولین شهر، آموزش و پرورش، بسیج و متولیان برپایی یادواره شهدای منجیل که با استقبال مردم این شهر و روایت گری ارزنده سردار احمدیان برگزار شد، تشکر می نمایم.

امام جمعه شهر منجیل با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی، علم و تقوا است، ادامه داد: انقلاب اسلامی ما برگرفته از قرآن و معصومین است و مبنای آن از قرآن و احادیث برگرفته است.

وی با بیان اینکه امنیت و آرامش کشور به برکت خون شهدا است، گفت: اوبامای چکمه پوش و فرعون زمان هم به غیور مندی رزمندگان و شهدای عزیزمان در هشت سال دفاع مقدس اعتراف کرده است.

حجت الاسلام خضری با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز به تمامی جهان صدور یافته است، بیان داشت: اگر جوانان جامعه به قرآن و نهج البلاغه روی بیاورند یقینا این رویکرد پیروز خواهد شد.

وی، با اشاره به کلام امام راحل که فرمود: راه قدس از کربلا باید گذشت، افزود: امروز قدرت شیعه در عراق، سوریه و لبنان قوت گرفته است.

خطیب جمعه شهر منجیل با اشاره به سالروز اشغال سرزمین فلسطین توسط یهودی ها، گفت: رژیم اشغالگر قدس ۶۷ سال پیش هزاران نفر را به خاک و خون کشیده و آنان را آواره کرده است.

وی حمله آل سعود به یمن را ترس استکبار از گسترش فرهنگ انقلاب و شیعه دانست و گفت: یمن از اصیل ترین کشورهای عربی است اما آل سعود برای جلوگیری از ترویج فرهنگ شیعه و جلوگیری از صدور انقلاب مردم و کودکان آن را به خاک خون کشیده است.

حجت الاسلام خضری با بیان اینکه امروز سپاه، ارتش، بسیج و ملت برای دفاع از میهن یکدل و همزبان هستند، گفت: در سالهای با اسلحه ام ۱ و ژ- ۳ به مقابله با دشمن می رفتیم اما امروز کشور دارای موشک های قاره پیما است.

وی ابراز داشت: اگر مردم یمن امروز رنج کشته شدن کودکانشان را می بینند برگرفته از صبری است که از حادثه کربلا به یادگار دارند.

این مطلب در 24 ساعت اخیر 8 بار بازدید شده

دیدگاه خود را به ما بگویید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A