امروز: چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶

آخرین باری که جاده منجیل آسفالت شده ۱۰ سال پیش بود/ ایستگاه راه آهن منجیل دوسالی است که متوقف است

زیتون خبر، علیرضا حیدری امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهر منجیل که با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در شهرداری منجیل برگزار شد، شهر منجیل را با ۸۵۰ هکتار وسعت و ۱۷ هزار و ۷۹۹ خانوار یکی از پر جمعیت ترین شهرهای شهرستان است. وی وجود شهرک تاریخی هرزویل، سرو هزار […]

SAM_5883 زیتون خبر، علیرضا حیدری امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهر منجیل که با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در شهرداری منجیل برگزار شد، شهر منجیل را با ۸۵۰ هکتار وسعت و ۱۷ هزار و ۷۹۹ خانوار یکی از پر جمعیت ترین شهرهای شهرستان است.

وی وجود شهرک تاریخی هرزویل، سرو هزار ساله هرزویل، مناطق طبیعی آسمانسرا، توربین های بادی و دریاچه سفید رود منجیل را از جاذبه های بکرگردشگری منجیل  معرفی کرد.

رئیس شورای شهر منجیل با بیان اینکه این شهر در اقتصاد گیلان نقش برجسته ای دارد، گفت: سد منجیل آب کشاورزی ۱۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان گیلان را تامین می کند.

وی با اشاره به سیر تحول شهر منجیل، ادامه داد: شهر منجیل دارای ۴ هزار سال قدمت است و در گذشته از آن به عنوان مانگل یاد شده است.

پس از افتتاح آزاد راه رشت- قزوین و نیمه کاره مانده آزاد راه در محدوده رودبار و منجیل ترافیک سنگینی را به شهر منجیل تحمیل می کند که گاها این ترافیک به معابر و کوچه های فرعی شهر هم کشیده می شود.

حیدری، حریم برق، وجود باغات زیتون، حریم آزاد راه و راه آهن را از اهم دلایل عدم توسعه شهر عنوان نمود و ابراز نمود: اعضای شورای اسلامی شهر منجیل در رفع مشکلات وحدت دارند.

وی در ادامه تخریب روکش آسفالت را از اساسی ترین مشکلات شهر منجیل دانست و یادآور شد: پس از افتتاح آزاد راه رشت- قزوین و نیمه کاره مانده آزاد راه در محدوده رودبار و منجیل ترافیک سنگینی را به شهر منجیل تحمیل می کند که گاها این ترافیک به معابر و کوچه های فرعی شهر هم کشیده می شود.

این عضو شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۰ سال از آخرین روکش آسفالت شهر منجیل می گذرد، ابراز نمود: طی این سالها اقدامی اساسی برای مرمت خرابی آسفالت منجیل نشده و از مسئولان امر انتظار داریم آسفالت این مسیر را در الویت قرار دهند.

وی از توقف دو ساله ایستگاه راه آهن منجیل ابراز نگرانی کرد و گفت: در جلسه ای که با حضور نماینده رودبار و متولیان امر برگزار شد مقرر گردید در ضلع شرقی شهر منجیل زمینی برای احداث ایستگاه راه آهن از اتکا گرفته شود و در قبل آن زمینی در محدوده جاده قدیم به اتکا داده شود.

حیدری احداث رمپ ورود و خروج شهر منجیل به آزاد راه در سه راهی پادگان و هرزویل مورد تاکید قرار داد و گفت: احداث این رمپ شهر منجیل را از بن بست خارج می کند.

علیرضا-حیدری

وی، تصریح کرد: کتابخانه عمومی و تنها محل فرهنگی شهرمنجیل براثر آتش سوزی تخریب شد و هم اکنون کتابخانه این شهر در مکانی که شهرداری در اختیار کتابخانه قرار داده اداره می شود که پیشنهاد می شود اسکلت بلاتکلیف شهرک ایثارگران منجیل برای احداث کتابخانه معرفی شده و در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای ادامه روند ساخت آن اعتبار لازم را اختصاص دهند.

رئیس شورای شهر منجیل، فرسودگی شبکه داخلی آب و فاضلاب را از دیگر مشکلات این شهر برشمرد و گفت: شکستگی های زیاد لوله های آب موجب نگرانی شهروندان این شهر شده است.

وی خواستار ساماندهی فاضلاب عبوری پادگانها از داخل شهر منجیل شد و اظهار نمود: فاضلاب پادگان ها پس از عبور از رودخانه داخل شهر منجیل به دریاچه سفید رود ریخته می شود که بوی نامطبوع فاضلاب ها موجب نگرانی ساکنین اهالی این رودخانه شده است.

حیدری در ادامه راه اندازی و توسعه سیستم اینترنت پرسرعت در هرزویل و شهرک ایثارگران، توسعه صنعت گردشگری در منجیل و نصب تابلوهای شهدای شهر منجیل در مسیر جاده اصلی را از متولیان امر خواستار شد.

SAM_5879

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

همشهري چهارشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۲

باسلام وتائيدات الهي . … شوراي شهر منجيل مرمت وزيباسازي شهريكي از معمولي ترين وظايف هرشهرداري است وانتظار مي رودكه فعاليتهاي اساسي صورت بگيرد و وقت جلسات به اين مهمي صرف چند صدمتر اسفالت نگردد.البته ما نسبت به شوراهاي گذشته انتقادات زيادي داريم كه اينجا مجال بيان ان نيست اماازشماكه فردي ازموده تر هستيد انتظار داريم كه فراتر ازاينها بينديشيد.منجيل نسبت به قبل از زلزله تغيري نكرده است ومفهوم تغير فقط زيبا سازي شهر يامرمت ونگهداري ان نمي باشد بلكه تغير ان چيزي است كه سبب توسعه شهرسازي وجذب جمعيت گردد. مدتهاي طولاني است كه مردم ما فريب سرسبزي استان يادرخت سرو واسمانسرا وتوربينهاي بادي را مي خورند. سودي كه با وجود اين فرمايشات شما نصيب اين مردم شده چه بوده است ؟…؟ايادر ايام اخير به هرزويل رفته ايد؟ايا تا بحال بعنوان يك كارشناس شهري به اطراف خود نگاه كرده ايد؟ يا كارشناسي رابراي رونق اقتصادي به اين شهر دعوت كرده ايد؟ چه برنامه هائي براي رونق بخشيدن به شهرك بابائيان وهرزويل ومحموداباد داريد ؟چرا حصار شهر را در چهارديواري تونل تا شهرك ايثار گران محدودكرده ايد ؟ چه برنامه هائي براي سامان دادن به كساني كه مجبورند براي كسب روزي حلال مانند رهگذران با يك جعبه ميوه در پياده روها كه با اعتراض مغازه داران مواجه هستند وحق هم با كساني است كه ماليات مي دهند وبايد اجاره مغازه هايشان رابدست اورند مي باشد انديشيده ايد ؟ چرادست فروشان را ساماندهي نمي كنيد؟ چرايك مكان سرپوشيده(بازارمحله) كه اين عزيزان از سرماوگرما در امان باشند وبا پرداخت مبلغ اندكي از امتيازات اب و برق در محل كسب خود بهره ببرند در نظر نمي گيريد؟ اگر اينكاره نبوديد چرا وارداين معركه شديد واگر واقعا اينكاره هستيد چرا زمان را از دست مي دهيد؟ مگر چه مقداراز حريم برق در توسعه شهري خلل وارد مي كند؟ چراشماتوسعه شهري رادر توسعه شهرك بابائيان وشهرك هرزويل وشهرك محمود اباد نمي بينيد ؟ ايا شما از اين عزيزان براي كسب اين شهرتهاوعناوين التماس راي نداشتيد؟ ايا اينها همشهريان مانيستند؟ ايا تمام زمين هاي خالي در شهر وشهركها پر شده كه شماازوجود موانع در توسعه شهري صحبت مي كنيد؟ … مقصودم تمام دوستاني است كه در همراه شما زحمت مي كشنداگر قصدتان خدمت است و… به اين مردم نجيب خدمت كنيد.اميدوارم سبب رنج خاطر شمانشده باشم.ارادتمند شما همشهري .

مینا سه شنبه , ۳ تیر ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۷

سلام ممنون از زحمات شما بزرگواران من فقط به عنوان یه عضو کوچک در شهر منجیل تقاضایی دارم خیلی از کوچه های منجیل همچنان بدون نام است در ادرسهای قدیمی اسم کوچه هست ولی هیچ تابلوئی نصب نیست لطفا پیگیری کنید. با تشکر یک شهروند

همشهری پنج شنبه , ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۳:۲۸

استاد حیدری (رئیس شورای شهر) ….. بعضی نقاط شهر 30 سال است که آسفالت نشده است حال 10 سال جای خود دارد. نزدیک به 1 ماه می باشد که تابلوی خیابان مدرس (زیر پادگان) پایین آمده است که …..
……
با سپاس

این سایت متعلق به گروه خبری منجیل خبر می باشد
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A